Strażnik domu Momochi 5

Okładka książki Strażnik domu Momochi 5
Aya Shouoto Wydawnictwo: Waneko Cykl: Strażnik domu Momochi (tom 5) komiksy
komiksy
Strażnik domu Momochi (tom 5)
Momochi-san Chi no Ayakashi Ouji
Waneko
2016-03-05
2016-03-05
Karolina Dwornik, Beata Donasz
fantasy komedia romans siły nadprzyrodzone shoujo manga

Hejo!

W moje łapki trafiły następne komiksy serii "Strażnik domu Momochi" tom 5 i 6. Mam wrażenie, że każdy tom porusza trochę inne tematy, które bagatela dotyczą również nas w tym szarym realnym świecie. Jeżeli nie przeczytaliście poprzednich części, możecie zobaczyć recenzję, by chociaż mniej więcej wiedzieć o co chodzi w tej mandze. ( https://bukku-recenzje.blogspot.com/2017/11/straznik-domu-momochi-aya-shouoto-tom-3.html )

Szykowałam się na niesamowitą walkę, gdzie bohaterowie będą walczyli, by równowaga między światem demonów a światem ludzkim nie została naruszona. Jakie było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że autor skupił się na kompletnie innych tematach. Czy gorszych? Powiedziałabym, że po prostu na innych.

Himari dowiaduje się o przeszłości shikigamiego - Yukariego. To kim był, dlaczego tu pracuje. Czy ma to jakiś związek z katastrofą związaną z siedmioma wodospadami? Dodatkowo nowi koledzy ze szkoły namawiają dziewczynę na test odwagi - czyli nocny spacer do specyficznego miejsca. Dziewczyna odnajduje w sobie siłę i chcę wyznać swoje szczere uczucia Aoiemu. Czy zakochani będą mogli być razem? Co skrywa przeszłość Yukariego? Kim był setki lat temu i dlaczego stał się tym, kim jest?

To jedne z nielicznych tomów, które są bliskie mojemu sercu. Komiksy świetnie ukazują emocje, o których wbrew pozorom, mało się mówi. Mowa o samotności i zdradzie. Autor genialnie opowiedział historię Yukariego. Za pomocą takich cofnięć w przeszłość, manga zyskuje jeszcze więcej. Historia wydłuża się nie tylko w czasie przyszłym ale również sięga do bardzo dalekiej przeszłości. Manga stawia nam pytanie, czy gdybyśmy zmienili chociaż jedną małą cząstkę przeszłości, czy stalibyśmy tu, gdzie teraz jesteśmy? Czym są, tak naprawdę, ludzkie uczucia? Czy zaufanie można odbudować?

Mimo, że w tych częściach nie poznajemy nowych potworów i demonów, mam wrażenie że jest świetnym wprowadzeniem a zarazem dopełnieniem wątków o mieszkańcach domu Momochi. Tak samo jak poprzednie tomy, te części czyta się również szybko i bardzo przyjemnie. Część 5 i 6 nie odbiega kreską od poprzednich. Trzyma bardzo wysoki poziom, przez to można się wręcz zakochać za sam wygląd postaci. Dodatkowo humor, który otula całą mangę. Czego chcieć więcej?

Czy polecam? Zawsze i wszędzie :) To swietna pozycja na poznanie się z legendami. Może nie w taki sposób jak książki z baśniami i legendami japońskimi, ale świetna ukazuje wygląd demonów i ich pochodzenie w sposób komiksowy.

Zapraszam również na inne recenzje: bukku-recenzje.blogspot.com

Hejo!

Kreska jest przepiękna :)

Kreska jest przepiękna :)

Po lekturze wszystkich pięciu wydanych u nas dotąd tomów - jest nieźle. Nie jest to na pewno nic odkrywczego - mamy tu mix motywów zerżniętych z "Jak zostałam bóstwem" oraz z "Inu Yashy"; widoczna jest też inspiracja takimi tytułami jak "Nurarihyon no mago", "Spirited Away", "Hotarubi no Mori e" czy nawet "Anotherem". A jednak - dobrze się to czyta; może dlatego, że główna bohaterka nie irytuje: Himari jest absolutnym zaprzeczeniem typowej shojo-mimozy (szkoda tylko, że partnerujący jej Aoi jest zwyczajnie nijaki). Na minus fakt, że niektóre arce to ewidentne zapychacze, a główny wątek rozwija autorka zdecydowanie za wolno.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Dodaj cytat z książki Strażnik domu Momochi 5