Diamentowa karoca

Okładka książki Diamentowa karoca
Boris Akunin Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Przygody Erasta Fandorina (tom 11) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Przygody Erasta Fandorina (tom 11)
Алмазная колесница
Świat Książki
2016-03-16
2016-03-16
literatura rosyjska Fandorin

I znów powrót w wielkim stylu po dwóch nieco słabszych częściach. Coś wspaniałego!

Świetna powieść kryminalna. Polecam

W końcu Japonia! Chronologicznie czytając Fandorina- bije wcześniejsze książki na głowę.

Muszę przyznać, że ta część bardzo mi się podobała. Składa się z dwóch opowieści, wreszcie możemy się dowiedzieć o początkach fascynacji Fandorina Japonią i o tym, w jaki sposób wkroczył w jego życie Masa. Trzeba przyznać, że dość spektakularnie. Historie nie są opowiedziane chronologicznie, choć ściśle się ze sobą wiążą, ale moim zdaniem nie należy zmieniać ich kolejności....

Niejako uzupełnienie pewnych nieobecności w poznanym już życiorysie Erasta Pietrowicza

Naprawdę dawno już nie czytałam tak pięknej książki. A przeczytałam jedynie część "Między wierszami", gdyż postanowiłam czytać o przygodach Erasta Fandorina w miarę możliwości chronologicznie - co zdaje się wzmacniać jedynie moje wrażenia względem tej opowieści.
W tej książce było wszystko. Były zaskakujące zwroty akcji, był śmiech, była zdrada, była zbrodnia, była miłość,...

O ile tematyka arcyciekawa, bo to i dowiedzieć się można o źródłach powiązań Fandorina z Japonią i poznać z bliska paję samego autora, o tyle wykonanie jakoś mnie nie porwało. Miałem wrażenie, że autorowi się spieszy, ale jednocześnie nie za bardzo ma pomysł na to wszystko i akcja się lekko rozłazi w szwach. Czytało się nieźle, ale mój entuzjazm do serii z Fandorinem nieco...

Dla fana serii którym jestem niezbędna lektura. Jeśli określić ją jednym słowem to jest ZNAKOMITA. Wreszcie wątki z pobytu w Japonii. Niesamowity ostatni rozdział.

Wczesne przygody Fandorina w Japonii w dobie konfliktu na Dalekim Wschodzie. Swietna fabuła, intrygi polityczne, sporo smaczków z kraju kwitnącej wiśni. Warto

• Kryminały
  • 2017