Pięć tygodni w balonie

Okładka książki Pięć tygodni w balonie
Juliusz Verne Wydawnictwo: Hachette Polska Seria: Kolekcja Juliusz Verne powieść przygodowa
powieść przygodowa
Kolekcja Juliusz Verne
Cinq semaines en ballon
Hachette Polska
2015-01-01
2015-01-01
9788328202542

więcej Więcej

Nie jest to co prawda "Tajemnicza wyspa" czy "W 80 dni dookoła świata", ale swój urok zdecydowanie ma. Jeśli podobały się te wcześniejsze, i ta przypadnie do gustu.

Świetna przygoda i niesamowity afrykański klimat. Urzekła mnie przyjaźń pomiędzy podróżnikami. Powieść w sam raz na wakacje. Ponownie żałuję, że nie spotkałem się z twórczością Verne'a w latach dzieciństwa.

To pierwsza książka Juliusza Verne'a po jaką sięgnęłam. Widać w niej pasję autora do podróżowania oraz zainteresowanie geografią, fizyką oraz matematyką. Verne bardzo dokładnie opisuje podróż balonem przez Afrykę, z palcem po mapie można śledzić przygody bohaterów, których w książce jest mnóstwo. Dodatkowo znaleźć w niej można wiele zabawnych scen oraz mądrych uwag.

Wspaniała lektura! Verne w cudowny sposób opisuje nieznane kraje, a także błyskotliwie wyjaśnia prawa fizyki. Polecam!

Pierwsza historia Juliusza Verne. Opowiada historię 3 podróżników, którzy przelatują balonem nad Afryką. Książka dla młodzierzy, z typowymi elementami przygodowej fabuły. Ciekawie czyta się rozwiązania techniczne proponowane na początku XIX wieku.

Dawno już chciałem to przeczytać, więc kiedy książka całkiem przypadkiem trafiła w moje ręce, od razu zabrałem się do lektury. Jakoś mnie nie wciągnęło - ukończyłem z trudem dopiero po 2 miesiącach.
Jak na debiut autorski - może być. Ale jak na Verna - raczej słabiutko. Nudne, a do tego pełne błędów i niedorzeczności. Dwóch Brytyjczyków z służącym leci balonem w poprzek...

Moje pierwsze spotkanie z Verne. Po książkę sięgnąłem z obawą, wiedziałem, że pisał świtene książki ale nie wiedziałem czego się spodziewac w odniesieniu do współczesnej literatury podóżniczej, przygodowej. Oczywiście moje obawy zostały rozwiane. Książke czyta się świetnie, wciąga i choć niektóre wątki są mało realne, to całość i tak działa na wyobraźnię, pięknie ukazuje...

Niezrealizowana chęć podróżowania balonem została mi do dzisiaj.

Fajowa książka, jak ktoś lubi podróże. Czułam się jakbym razem z Nimi leciała tym balonem :)

Bardzo dobra przygodowa książka, jakich wiele u Vernego.

• Juliusz Verne
  • Przygodowe