Witold Cęckiewicz T. II Socrealizm, socmodernizm, postmodernizm. Eseje

Okładka książki Witold Cęckiewicz T. II Socrealizm, socmodernizm, postmodernizm. Eseje Witold Cęckiewicz, Marta Karpińska, Dorota Leśniak-Rychlak, Michał Wiśniewski (architekt)
Witold CęckiewiczMarta Karpińska Wydawnictwo: Instytut Architektury sztuka
sztuka
Instytut Architektury
2016-02-01
2016-02-01

Okładka książki HERITO nr 51-52 / 2023 Wojciech Browarny, Krzysztof Czyżewski, Piotr Oleksy, Jacek Purchla, Redakcja kwartalnika HERITO, Wojciech Stanisławski, Michał Wiśniewski (architekt)
HERITO nr 51-5... Wojciech Browarny, ...
Okładka książki HERITO nr 37-38 Beata Chomątowska, Łukasz Galusek, Lidia Pańków, Grzegorz Piątek, Redakcja kwartalnika HERITO, Anna Syska, Katarzyna Trzeciak, Miłosz Waligórski, Michał Wiśniewski (architekt), Aleksandra Wojtaszek, Marcin Zgliński
HERITO nr 37-38 Beata Chomątowska,&...
Okładka książki Kraków-Metropolia. T. III. Dziedzictwo Krzysztof Broński, Dominika Hołuj, Andrzej Laskowski, Piotr Miodunka, Monika Murzyn-Kupisz, Jacek Purchla, Michał Wiśniewski (architekt)
Kraków-Metropo... Krzysztof Broński,&...

Zbiór esejów dotyczących Witolda Cęckiewicza, architektury czasów PRL i po 1989 roku. Poznajemy relację pomiędzy polityką (świecką oraz później religijną) a światem architektury oraz wzajemnie przenikanie się i uzupełniające tych dwóch płaszczyzn. Równie ważnym aspektem są inspiracje autora oraz recepcja jego dzieł.

• Architektura
  • Archi
  • Z Rajskiej
  • Przeczytane 2020
  • Cracoviana
  • Mam
  • Humanistyka i nauka

Dodaj cytat z książki Witold Cęckiewicz T. II Socrealizm, socmodernizm, postmodernizm. Eseje