Aguerre w świcie

Jacek Dukaj Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie fantastyka, fantasy, science fiction
Wydawnictwo Literackie
polska fantastyka Jacek Dukaj "Król bólu"
fantastyka, fantasy, science fiction
2015-04-01
polska fantastyka Jacek Dukaj "Król bólu"

Okładka książki Wizje alternatywne Andrzej Drzewiński, Jacek Dukaj, Eugeniusz Dębski, Jarosław Grzędowicz, Marek S. Huberath, Jacek Inglot, Mirosław Piotr Jabłoński, Krzysztof Kochański, Maja Lidia Kossakowska, Marek Oramus, Jacek Piekara, Andrzej Sapkowski, Jacek Sobota, Wojciech Szyda, Andrzej Ziemiański, Rafał A. Ziemkiewicz, Andrzej Zimniak, Maciej Żerdziński
Ocena 7,0
Wizje alternat... Andrzej Drzewiński,...
Okładka książki Inne światy Sylwia Chutnik, Jacek Dukaj, Aneta Jadowska, Anna Kańtoch, Jakub Małecki, Remigiusz Mróz, Łukasz Orbitowski, Robert J. Szmidt, Aleksandra Zielińska, Jakub Żulczyk
Ocena 6,6
Inne światy Sylwia Chutnik, Jac...

Jestem fanem tego autora i lubię wszystko. Może nie 10 jak Lód czy Inne pieśni ale zawsze z szacunkiem.

Sprawnie napisane opowiadanko, łączące w sobie wiele gatunków i dobrze bawiące czytelnika - i o to chodzi

Nie jestem fanką, ani tym bardziej znawczynią literatury gatunkowej, ale dla mnie rewelacja. Bardzo dobra książka!

Ciężko wedrzeć się w tę nowelę, bo Dukaj opisuje świat mocno różniący się od naszego, przy pomocy języka koniecznego do opisania tak różnego świata - mnóstwo pojęć i słów dziś nam nieznanych - jednocześnie niczego nie tłumacząc. Brzmi to tak, jakby w dowolnym tekście, co drugie słowo podmienić na fińskie i dać do czytania Polakowi, bez słownika i wyjaśnień. Dobra literatura...

Niektórzy twierdzą, że zbyt skomplikowana, ale według mnie dla inteligentnego czytelnika niesamowita zabawa. Polecam fanom Dukaja i miłośnikom s-f. Kilka świetnych pomysłów i niebagatelny świat.

Jacek Dukaj to jeden z moich ulubionych polskich pisarzy. Oczywiście jak na polskie warunki tworzy niezłe książki, ale daleko im do zagranicznych szczególnie czytanych w oryginale. Ale wracając do tej powieści uważam, że jest dobra. Wartka fabuła, ciekawa narracja i nietypowe zakończenie. Niby wszystko co powinno być w powieści, a jednak czegoś brakuje. Sam nie wiem jak to...

• 2007
  • Typ A: Literatura piękna
  • Dukaj Jacek
  • Chcę przeczytać - Książki i ebooki
  • Chcę w prezencie
  • Przygarnę

Dodaj cytat z książki Aguerre w świcie