"Złamałem trąbę"

Mo Willems Wydawnictwo: Babaryba Seria: Świnka Malinka i Słoń Leon literatura dziecięca
I broke my trunk!
Marta Tychmanowicz
Babaryba
I broke my trunk!
literatura dziecięca
Marta Tychmanowicz
Świnka Malinka i Słoń Leon

Humor to podstawa w książkach dla dzieci. A już najlepiej humor z elementami zaskoczenia, kiedy maluchowi cały czas wydaje się, że tym razem na pewno wie, co się w historii wydarzy i… po raz kolejny dał się wyprowadzić w pole autorowi. Jeśli narracja poprowadzona jest w odpowiedni sposób, nie rodzi to frustracji, ale powoduje salwy śmiechu.

To moje drugie spotkanie ze...

Genialna pozycja, wesoła fabuła z morałem , świetne ilustracje, duże literki. Dzieci się śmiały do rozpuchu ;) Polecamy

Świnka Malinka i Słoń Leon to para sympatycznych przyjaciół. Ona - wygadana i pełna pomysłów, on - nieco flegmatyczny, ale bardzo poczciwy. Uzupełniają się doskonale, spędzając razem czas i wciągając dzieci do wspólnej zabawy.

W książce "Złamałem trąbę" Leon opowiada Malince historię kontuzji, w której ucierpiała jego trąba. Niecierpliwa Malinka ma pewne trudności ze...

Co z tą trąbą?
Niekiedy wystarczy chwila nieostrożności, by przewracając się rozbić sobie kolano czy nawet … złamać trąbę. Czasami jednak to nie nasza brawura jest współwinną, ale zwykły pech, który w połączeniu z pośpiechem może przysporzyć nam bólu. Jak to się jednak stało, że wypadkowi uległ znany już w świecie słoń Leon, najlepszy przyjaciel świnki Malinki?
Na to...

"Złamałem trąbę" wprost poraża pomysłem i dowcipem. Bo czy może być coś zabawniejszego od potknięcia na prostej drodze? Życie płata figle nie tylko ludziom. Słoń Leon taki szczęśliwy i taki silny, dobrze się bawił z innymi zwierzakami i fortepianem! Zabawa była przednia. Bardzo zadowolony przybiegł opowiedzieć całą historię przyjaciółce (aż się zarumieniła z radości)....

Bardzo lubię takie momenty, kiedy wraz z chłopcami sięgam po nową książkę i wspólnie odkrywamy jej tajemnice. I nieważne, na jaki wiek jest przeznaczona, ponieważ zawsze każdy znajdzie coś dla siebie. Tak właśnie było z książką pt. „Złamałem trąbę” Mo Willemsa – autora bestsellerowej serii o przygodach Leona i Malinki, wydanej przez Wydawnictwo Babaryba.

Nie sposób...

• 2018
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Biblioteka
  • Książki
  • Komiksy
  • Dziecięce

Dodaj cytat z książki "Złamałem trąbę"