Dosięgnąć szczytu

1995-01-01
1995-01-01
Jerzy Zieliński

więcej Więcej

Kolejna powieść ukazująca wpływ oddziaływań środowiskowych, introjektów z dzieciństwa, których moc w pełni objawia się w dorosłym życiu, gdy człowiek, albo się im poddaje i wówczas działają na zasadzie spełniających się przepowiedni, albo człowiek stara się udowodnić, iż jest inny niż mu wmawiano przez lata. Tak właśnie jest z Michaelem - głównym bohaterem powieści...

Jedyne co mi utkwiło z tej książki (a czytałem ją 10 lat temu), to zakończenie i dość ciekawa refleksja bohatera na koniec książki.

Klasyczny Shaw, czyli gwarancja dobrej lektury. Tym razem poznajemy losy mężczyzny, który z uwagi na dzieciństwo zrujnowane nadopiekuńczością matki w dorosłym życiu uwielbia podejmować wszelkie ryzyko, można powiedzieć, że jest uzależniony od adrenaliny i sportów ekstremalnych. Nawet miłość do ukochanej żony nie jest w stanie odciągnąć go od balansowania na granicy życia i...

Książkę dobrze się czyta, lecz nie pozostawia po sobie większych śladów w umyśle czytelnika. Można ją określić pewnym powiedzeniem "Ani nie grzeje, ani nie ziębi".

• Biblioteka
  • LIT.PIĘKNA