Łucja Brzozowska Wydawnictwo: poczytne.pl językoznawstwo, nauka o literaturze
poczytne.pl
język polski kultura Litwa Wilno felieton poprawna polszczyzna
językoznawstwo, nauka o literaturze
język polski kultura Litwa Wilno felieton poprawna polszczyzna

Autorka w niezwykle lekki i zabawny sposób, a przy tym bardzo elegancką polszczyzną opowiada o historii języka, o modzie na słowa, o ich czasach świetności i upadku oraz o zmianach jakie zachodziły w ich znaczeniu. Pochyla się nad słowami używanymi w języku codziennym i tłumaczy skąd się wzięły, jakie było ich znaczenie dawniej, a co znaczą dziś. Opowiada choćby o...

Spory zbiór przyjemnych felietonów mających wiele cennych uwag o języku polskim. Tym ciekawszych, że pisanych z dystansu i spoza nowomowy.

• Domowa biblioteka
  • Recenzja: www.owcazksiazka.pl
  • Naukowe i popularnonaukowe
  • O języku i literaturze
  • 2017

Dodaj cytat z książki Zadziwiające losy wyrazów