Testament Nobla. Część 2

Okładka książki Testament Nobla. Część 2
Liza Marklund Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Annika Bengtzon (tom 6) Seria: Czarna Seria Kolekcjonerska kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2015-12-17
2015-12-17
Elżbieta Frątczak-Nowotny

więcej Więcej

Jest tak samo dobrze jak w poprzednich częściach . Pomimo ciężkiego charakteru Anniki jest to ciekawa postać.

Szósta już część serii z Anniką Bengtzon. Podczas gali z okazji wręczania Nagrody Nobla dochodzi do morderstwa. Głównym świadkiem jest Annika, która z komisarzem Q tworzy portret pamięciowy morderczyni. Niestety nie może pisać o tym co przeżyła i naczelny odsyła ją na półroczny urlop. Zaczynają ginąć pracownicy Instytutu Karolińska a trop prowadzi do tej samej osoby....

Gala wydana w sztokholmskim ratuszu z okazji wręczenia Nagrody Nobla oszałamia przepychem, lecz za woalem blichtru czai się zbrodnia. Na parkiecie Złotej Sali morderczyni w wieczorowej sukni strzela do przewodniczącego Komitetu Noblowskiego. Kula trafia prosto w serce, kobieta zaś znika w tajemniczy sposób. Annika Bengtzon zostaje wbrew woli wciągnięta w rozgrywający się...

Moje drugie spotkanie ,z szwedzką autorką.
I bardzo,udane.Podoba mi się styl pisania.
Taki,mądry i nie śpieszny.Prosto do celu.
Dużo,ciekawostek na temat Nagrody Nobla.
Fajna.

Najlepsza jaką dotąd czytałem książka Lizy Marklund. W końcu jest dawka jakiegoś napięcia. Według mojej opinii zbrodnia w jej kryminałach jest jakby tylko tłem, autorka bardziej skupia się na życiu prywatnym głównej bohaterki, która według mnie jest irytująca.

po dwóch poprzednich słabszych tomach (moim zdaniem) Testament Nobla jest zdecydowanie lepszy.
Nasza bohaterka Annika jest w zdecydowanie lepszej formie, co nie oznacza że nie przyciąga do siebie wszystkich nieszczęść świata, ale jakoś sobie z nimi radzi.
Podobało mi się jak krok po kroku zostało pokazane jak rozpada się jej małżeństwo, jak bardzo się nie rozumieli i jak...

Przewidywalne czytadło nietrzymające w napięciu choć w minimalnym stopniu. Autorka zbyt dużo miejsca poświęciła życiu osobistemu głównej bohaterki. Czarne charaktery mogłyby być lepiej zarysowane.

Po ''Testament Nobla'' sięgnęłam z ciekawości- obszerna półka Lizy Marklund w bibliotece i sława skandynawskich kryminałów zaintrygowały. Nie spodziewałam się po tej książce niczego konkretnego, a jednak jestem zawiedziona.
Powieść jest współczesnym kryminałem, a nie mam dużego dorobku czytelniczego w tego typu książkach. Agata Christie już dawno nie żyje...W historiach...

Ciekawa i wciagajaca. Duzo sie dowiedzialam o Noblu przy okazji. Postac Thomasa mnie wkurzyla i nie moge aie doczekac co bedzie dalej. Siegam po kolejną. Co robic. Biedna Annika. Polecam

Testament Nobla jest kolejną książką z serii o Annice Bengzton - dziennikarce śledczej z gazety Kvalsspressen. Annika jest silną nowoczesną i bardzo inteligentną kobietą, która tym razem przypadkowo staje się kluczowym świadkiem. Bardzo dobrze napisana powieść o ciekawej tematyce porusza temat sprzed lat dotyczący Alfreda Nobla. Bardzo pomysłowe i ambitne

• 2013
  • Kryminały