Na zakręcie

Okładka książki Na zakręcie
Nicholas Sparks Wydawnictwo: Albatros Seria: Wszystkie kolory miłości literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Elżbieta Zychowicz
sparks na zakręcie

Okładka książki Trzy tygodnie z moim bratem Micah Sparks, Nicholas Sparks
Ocena 7,1
Trzy tygodnie ... Micah Sparks, Nicho...
Okładka książki Nowe życie. Nowy początek. Wokini Billy Mills, Nicholas Sparks
Ocena 6,4
Nowe życie. No... Billy Mills, Nichol...

"W życiu rzadko daje się określić dokładnie początek czegokolwiek, tę chwilę kiedy spoglądając wstecz, możemy z całą pewnością stwierdzić, że właśnie od tego wszystko się zaczęło. Jednakże czasami zdarza się, że los krzyżuje się z naszym codziennym życiem, zapoczątkowując łańcuch zdarzeń, których konsekwencji nie potrafimy w żaden sposób przewidzieć."

; Na zakręcie ;

Nicholas Sparks.

Wydawnictwo: Albatros.

Literatura: Piękna.

Powieści Nicholasa Sparksa owiane są nostalgiczną klasyką romansu, lekkiej sensacji, historii z morałem, które zawierają wiele pokładu z życia, wyborów, pomiędzy tym co w sercu gra a rozsądkiem, zdrową kalkulacją która sugeruje kierunek, surowy obraz, poczucie mocnego i realnego stąpania po ziemi bez żadnych skrupułów owijania w bawełnę, bez zastanawiania się co jest dobre i jakie z tego będą konsekwencje. Sparks przedstawia historie z postaciaami które uwikłane są w różne sytuacje, przypadki, los, miesza wątkami tak skutecznie że powieść staje się balladą, miłosną igraszką, płynną wartką oowieścią którą czyta się z zaciekawieniem, nie jest przecukrowana, nie jest przekoloryzowana a jednak czytając je w nadmiarze możemy poczuć lekkie mdłości, bo co za dużo to nie zdrowo.

Miles - zastępca szeryfa, będący wdowcem, wychowujący syna pragnie za wszelką cenę dowieść prawdy, kim była osoba która spowodowała wypadek na skutek czego, zginęła jego żona, a sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Któregoś dnia zostaje zaproszony do szkoły w której uczy się jego syn, poinformowany przez nauczycielkę Sarę o kłopotach Jonaha w nauce. Od tamtej pory spotykają się coraz częściej, powodując iż zakochują się w sobie, powodując tym samym że jedno drugiemu przywróciło wiarę w szczęście, pomimo przeszłości ujrzeli światełko w tunelu na drodze ku przyszłości. Niestety bajka ta byłaby zbyt piękna by mogła trwać wiecznie i bez końca, ciemne chmury zasłoniły rzeczywistość, pojawił się pewien pijaczek który będąc aresztowany postanowił wyjawić kilka słów, rzucając światło na sprawę zmarłej żony Milesa. Ożyły dawne koszmary, obawy, co gorsza ten pod wpływem emocji zaczął prowadzić sprawę na własną rękę, z jakimi wnioskami? Kim jest cichy, stronniczy narrator który postanowił opowiedzieć historię całego zdarzenia, czy jest winny spowodowanego wypadku, czy powinien ponieść karę, jakie będą z tego konsekwencje i czy związek Saary i Milesa ma szansę na przetrwanie?

Książka na kilka chwil, na parę wieczorów, nawet na jeden, z wielką przyjemnością uczestniczyłam w życiu fikcyjnym bohaterów, podglądając ich zmagania, rozterki, wielki wybuch uczucia, te motyle w brzuchu, ta otoczka wirtuoza zwrotów akcji, gdzie z ciepłego ogniska domowego, stabilizacji, zrobił się kryminał, w którym wielką rolę odgrywały emocje, napięcie, brawura, chęć poznania prawdy, ich wybory, stawianie na szali miłość a rozsądek, kiedy trzeba było zatrzymać się i przekalkulować co jest warte świeczki, grzebanie się w sprawie która nie przyniesie ukojenia czy pogodzenie się z sytuacją i pójście na przód, ku przyszłości bez oglądania się za siebie. Dylemat który każe odpowiedzieć sobie na pytanie: co jest ważne i bliższe nam, pomoc rodzinie czy wielka miłość? Kogo chronić, komu pomóc, kogo wybrać, za kim stanąć murem, a gdzie w tym wszystkim nasze uczucia, wartości? Polecam

; Na zakręcie...

Książka dobra, szybko i lekko się czyta, aczkolwiek (i tu ubolewam) przewidywalna historia. Książka dobra na relaks wakacyjny, albo spokojny książkowy wieczór. Jest ok.

Bardzo fajna książka do przeczytania w celu oderwania się od rzeczywistości. Wiadomo, to Sparks, u niego zawsze pełno miłości, romantyzmu i sytuacji niemożliwych w realnym codziennym życiu. Mimo to czasami dobrze jest uciec na chwilę w taki fantastyczny miłosny świat.

Banalna historia. Do przeczytania i zapomnienia.

Banalna historia. Do przeczytania i zapomnienia.

#842 - Na zakręcie - Nicholas Sparks (author) - Wydawnictwo Albatros
#402/52/2021

Książka ma 400 stron. Swoją premierę w tym kieszonkowym wydaniu miała dnia 01.01.2014 roku.

Bohaterowie książki są doświadczeni przez los i próbują ułożyć sobie życie po bolesnych wydarzeniach. Towarzyszymy im w tej drodze i widzimy przemianę.

Powieść jest smutna, porusza bardzo ważny temat podnoszenia się po stracie. Pomimo smutnej historii, dobrze się czyta tą książkę i bardzo lubię takie historie.

Jak myślicie, czy naszych bohaterów czekają już tylko szczęśliwe dni ? Sprawdzcie w tej ksiżce, bo jak zawsze warto.

#842 - Na zakręcie - Nicholas Sparks (author) - Wydawnictwo Albatros
#402/52/2021

Powieść jest smutna, porusza bardzo ważny temat...

Chyba najslabsza ze wszystkich które do tej pory przeczytałam ...

Chyba najslabsza ze wszystkich które do tej pory przeczytałam ...

Na półkach: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Z jednej strony romantyczna i ciekawa, z drugiej tak strasznie przewidywalna... Momentami przydługa i rozwleczona; nie oczarowała mnie choć były momenty wzruszenia. Czytadło które nie zostanie w pamięci...

Gdy zaczynałam czytać tą książkę, nie spodziewałam się, że tak się zakończy... Gdy doszłam do jej połowy, zaczęłam już przeczuwać, ale miałam wrażenie, że skończy się w taki sposób, w jaki bym nie chciała. Na szczęście, historia spełniła moje oczekiwania. Podłoże opisanej miłości jest dramatyczne, jak i niezwykle wzruszające. Bohaterowie są dobrze wykreowani, a sama historia klimatyczna. Kojarzy mi się z jesienią. Uwielbiam takie historie, które można "powąchać, dotknąć, czy też nadać im swój własny sens".

Według mnie zakonczenie było do przewidzenia. Bardzo szybko domyśliłam się kto jest winny "zabójstwa" żony głównego bohatera. Domyślałam się również jaką decyzję podejmie Miles w związku z Sarą oraz jej bratem.
Z książek N. Sparska, które do tej pory przeczytałam, ta była dla mnie najmniej emocjonującą i trzymająca w napięciu. Mimo to, czytało się ją przyjemnie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niestety, banalna.

Niestety, banalna.