Polak sprzeda zmysły

Konrad Oprzędek Wydawnictwo: Dowody na Istnienie Seria: Seria Reporterska literatura faktu
Dowody na Istnienie
literatura faktu
Seria Reporterska

Czy ta książka jest zapisem obrazu współczesnej Polski z perspektywy ogłoszeń? No, niekoniecznie, bo raczej nie co dzień daje się obwieszczenie o poszukiwaniu spermy, sensu życia, zwalczaniu nudy, czy oddaniu bezwartościowych rodzinnych dewocjonalii w dobre ręce. Konrad Oprzędek wyszukuje bardzo ekstremalne obwieszczenia i stara się odkryć historie, które za nimi stoją....

Uważam, że książka była ciekawa, chociaż treść nie była zaskakująca. W czasie czytania czułam głównie smutek i współczucie wobec bohaterów.

Trochę nudne.

Trzeba być niesamowicie ostrożnym, kiedy do ręki bierze się książki takie jak "Polak sprzeda zmysły". Przy odrobinie złej woli można odnieść wrażenie, że obraz Polski i Polaków, przedstawiony w tych reportażach, jest obrazem kompletnym i spójnym, że nie ma już miejsca na nic więcej. Ciężko zgodzić się z Mariuszem Szczygłem, który pisze: "Wreszcie możemy zobaczyć siebie!...

Chyba spodziewałem się czegoś więcej po tej pozycji ale... to że czegoś się spodziewamy nie oznacza, że tak ma być. Ogólnie książkę czyta się szybko bo jest wciągająca i ciekawa. Warto w każdy sposób poszerzać swoje horyzonty. Nie powala i nie szokuje, ale jest ok.

Autorowi tego tworu wydawało się, że naśladując hity typu „w Polsce źle się rzyje, i mało zarabja” wybije się i trochę zarobi.

Może powinien mnie zrazić jakiś tajemniczy wydawca, może powinien mnie zrazić gołotyłek na okładce omawianego tworu... może powinno mnie zrazić hasło debiut? Ja jednak postanowiłam dać autorowi szansę, jakiej drugi raz się nie daje.

Od początku...

Warto przeczytać w celach poznawczych. Nie wiedziałam czym Polacy handlują w internecie, włos się jeży na głowie !
Utwierdziłam się w jak dziwnym kraju żyję.

Na półkach: , , , ,

Spokojnie, książka nie zawiera podniecających treści erotycznych, sugerowanych przez okładkę i tytuł 😊 Bardzo dobrze zrobiony reportaż, bez taniej sensacji, nie najświeższej daty, bo z 2016 roku. Niewielka objętość – 150 stron. Kiedy przyjeżdzam na urlop do Polski, kupuję gazety codzienne i chętnie czytam ogłoszenia drobne, bo mówią one wiele o życiu mieszkańców. Autor...

O wariatach dla wariatów

Sprzedaż używanych majtek, pissing – sikanie na partnera, sprzedaż spermy, wirtualne życie pozagrobowe, handel własnymi narządami, eliksiry młodości, ale nie mądrości – taki oto kramik z luksusowymi towarami możemy znaleźć w internecie. Reklama dźwignią handlu – a taki obraz współczesnego Polaka wyłania się z reportaży Konrada Oprzędka...

Bardzo dobra pozycja, mimo że pozostawia czytelnika z poczuciem goryczy. Język sprawny i bystry, bezpretensjonalny.
Może kiedyś w przyszłości Autorowi uda się powtórzyć "eksperyment", tyle, że wyjdzie z tego bardziej optymistyczny obraz naszego społeczeństwa? Sobie, Autorowi i społeczeństwu bardzo bym tego życzyła.

Dyskusje

• Reportaż