Nieboszczyk wędrowny

Okładka książki Nieboszczyk wędrowny
Małgorzata J. Kursa Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Babie Lato literatura piękna
literatura piękna
Babie Lato
Nasza Księgarnia
2016-07-20
2016-07-20
literatura polska literatura kobieca

Świetny monitoring zewnętrzny ;-), Belzebub daje czadu. Dobra letnia rozrywka.

Świetny monitoring zewnętrzny ;-), Belzebub daje czadu. Dobra letnia rozrywka.

Bardzo lubię "Wiedźmy" i dlatego postanowiłam spróbować czegoś innego tej samej autorki. Po tę pozycję sięgnęłam przez to czarne cudo na okładce. Spodziewałam się kota i się nie zawiodłam. Książka zabawna i szybko się ją czyta, ale najwyżej przeciętna. Choć dzięki kociemu bohaterowi sporo zyskuje. Chętnie sięgnę po kolejną część przygód Belzebuba. Odniosłam wrażenie, że ta powieść to kontynuacja cyklu "Malwina i Eliza na tropie", którego zresztą nie czytałam.

Świetna książka na poprawę humoru, niesamowity kot i prawdziwy "nieboszczyk wędrowny". Po lekturze książki bacznie będę obserwować sąsiadów :,-))... kota też :-D

"Nieboszczyk wędrowny" to kolejne twórcze szaleństwo Autorki. Świetnie się sprawdzi jako czarodziejska różdżka do rozwiania chmur w paskudnie nijaki listopadowy dzień.

Podczas lektury zawitamy do Kraśnika. Gdzie czas mija jak na prowincji, gdzie nic szczególnego się nie dzieje. Z rzadka jakieś domostwo zasiedlą nowi gospodarze. Tak też będzie tym razem. I nie żeby jakaś żywiołowa akcja, czy filozoficzne wywody miały ująć czytelnika w tym dziele. To będzie banalna sytuacja komediowa w roli głównej z młodym małżeństwem i niechcianym krewnym, a dziać się wszystko będzie przy współpracy pomysłowego sąsiedztwa i przenikliwych policjantów. A przy tej menażerii najbardziej trzeba uważać na czarnego obronnego kota!

Przesympatycznie i dość zwięźle ujęta historia, tak żeby nie zmęczyć, a co gorsza nie uśpić, a przede wszystkim rozweselić czytelnika. "Nieboszczykowi wędrownemu" należy się miano lektury terapeutycznej. I tak, jak nieboszczyk w książce wędruje przez - nazwijmy to - kolejne miejsca spoczynku, tak sama książka powinna powędrować w ręce kolejnego czytelnika. Od pierwszych stron poprawi nastrój.

Świetna książka na poprawę humoru z "milusim" kotkiem - demolką w roli głównej.

Świetna książka na poprawę humoru z "milusim" kotkiem - demolką w roli głównej.

129/2021 (A)

129/2021 (A)

1912

Na półkach: , , , , ,

Trochę mało prawdopodobna, ale zabawna historyjka na wakacyjne poczytanie przy basenie/na plaży/na wczasach.

Polecam, bo dowcipnie napisana.

Polecam, bo dowcipnie napisana.

Niezwykle lekka, z czarnym humorem, wątkiem kryminalnym, a jednocześnie ciepła i przyjemna :D Świetna rozrywka, uśmiałam się i polecam :)

Bardzo lekka, przyjemna książka, przy której można się pośmiać. Zwłaszcza mając pod ręką czarnego jak smoła kota (uwierzcie, inaczej zaczniecie patrzeć na pupila :P). W sam raz na leniwe, letnie wieczory.

Małgorzata J. Kursa Nieboszczyk wędrowny Zobacz więcej