Nieboszczyk wędrowny

Nasza Księgarnia
2016-07-20
2016-07-20
literatura polska literatura kobieca

Ksiazka jest zabawna, fajni bohaterowie ale sama historia nie jest porywająca. Jednak i tak polecam.

Oryginalny kryminał. Rzadko znajduję książki, których narratorem, lub przynajmniej w części, jest zwierzak - w tym przypadku kot. Może dlatego ta pozycja tak mi się spodobała i jak jedna z bohaterek zaczęłam sobie wyobrażać bohatera książki jako kota obronnego z kijem bejsbolowym w łapie.

Cóż tu dużo się rozpisywać, Małgorzata Kursa, znana i uwielbiana przez amatorów komedii kryminalnej. Widzę, że czytałam książkę, dwa lata temu, lecz znowu odświeżyłam, w dłuuugim oczekiwaniu na nowe książki autorki. Najlepsza opinia-brzuch boli ze śmiechu :)

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Świetna książka, zabawna, wciągająca.

Świetna książka, zabawna, wciągająca.

Świetna książka.

Dla mnie 10/10. Jestem fanką Joanny Chmielewskiej i dla mnie książki pani Kursy są w podobnym stylu. Do tego Nieboszczyk wędrowny jest obdarzony dużą dawką nienachalnego humoru. Zaczyna się od wprowadzanie się młodego małżeństwa do domu odziedziczonego po ciotce. Ciotka miała syna, ale z jakiegoś powodu go wydziedziczyła. I nagle pojawia się on, nieboszczyk ukatrupiony przez kota. Co z tego wyniknie i z miłości właścicielka do tegoż kota sami zobaczcie bo to jest zaledwie początek całej historii.

Ta powieść gwarantuje przyjemną rozrywkę, która rozbawi, poprawi nastrój i pozwoli lepiej zrozumieć naszego… kota.
Marylka Lipska z zadziwieniem i zachwytem przyjmuje informację, że odziedziczyła dom i aptekę po ciotce Teresie. Z tego właśnie powodu wraz z mężem Sławkiem i kotem Belzebubem przeprowadza się do Kraśnika. Niby wszystko zostaje dopięte na ostatni guzik – podatek ma zostać zapłacony przez notariusza, pieniądze na ten cel czekają na koncie, a rodzony syn zmarłej nie powinien rościć pretensji, skoro otrzymał zachowek. No właśnie, dlaczego to nie Robert został spadkobiercą? Co takiego zepsuło relacje pomiędzy nim a matką? I czy ten fakt będzie miał wpływ na życie Lipskich?
Kojarzę Kraśnik. Czy w tak uroczym, malowniczym mieście może się komuś przydarzyć coś złego? Tytuł sugeruje, że tak, i to coś zupełnie niestandardowego – wędrujący nieboszczyk! Sami musicie doczytać o co chodzi, podpowiem tylko, że ogromny wkład w rozwój akcji ma czarujący koci łajdak – Belzebub. Gdy ten czarny jak smoła zwierzak, o wyjątkowej urodzie, spotyka na swej drodze pewnego dwunożnego drania, wydarzyć może się naprawdę wiele… Nowi, sympatyczni sąsiedzi Lipskich również namieszają swoim nieszablonowym podejściem do napotkanych problemów.
Bardzo spodobał mi się koci wątek. Autorka z pewnością jest doskonałą obserwatorką i kocia osobowość nie ma przed nią tajemnic. Doskonale rozumiem, że nawet gdy nasz czworonóg wydaje się być mruczącym pieszczochem, to jednocześnie zachowuje bardzo dużo niezależności. Potrafi być ciekawski, a na właścicieli spoglądać z politowaniem lub pogardą. Ta doza dzikości jest fascynująca! A już umiejętność manipulacji człowiekiem wprawia w zdumienie…
Zwrócę jeszcze uwagę na wygodną w czytaniu czcionkę, która zapewnia komfort i nie nadwyręża wzroku.

Świetna książka.

Dawno nie czytałam książki, w której główną rolę będzie odgrywał kot. 😳To nie jest byle jaki kot to piękny, czarny jak smoła,🖤charakterny i niesamowity, który niczego się nie boi i łapie złodziei — nazwali go Belzebub.🐈‍⬛🖤
👉Młode małżeństwo Sławek i Maryla otrzymują niespodziewanie w spadku dom oraz aptekę. To spełnienie ich marzeń, gdyż ledwo wiązali koniec z końcem, a tu spada na nich taka wiadomość. Postanawiają się przeprowadzić do Kraśnika. 👌
👉W małym miasteczku nic się nie dzieje, każdy żyje sobie spokojnie i czuć wręcz sielskie życie. 😎 Belzebub za bardzo się nudzi i chce poznać nową okolicę, lecz utrudnia mu to włamywacz. Więc kot postanawia działać. Fabuła książki zaczyna nabierać tempa i dzieją się niespotykane rzeczy w tak małym miasteczku. 😎💚
👉Powieść „Nieboszczyk wędrowny” do zabawna komedia kryminalna z kotem w roli głównej. Lekkie pióro autorki sprawiło, że książkę czytało mi się jednym tchem, a momentami uśmiech pojawiał mi się jak czytałam poczynania sąsiadów względem truposzka. 🤣👌💚
👉“Nieboszczyk wędrowny” to idealne lekarstwo na poprawę humoru. Rozbawi i zaciekawi, a na dodatek są instrukcje jak pozbyć się trupa od sąsiada.🤣
Polecam 👌😉💚

Małgorzata J. Kursa Nieboszczyk wędrowny Zobacz więcej