Trawers

Patronat LC
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: Komisarz Forst (tom 3) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Filia
Trawers Forst Remigiusz Mróz

Oficjalne recenzje i

Ostatni pożar komisarza Forsta

[ 52 ] Link do recenzji

Zamknięcie trylogii z Komisarzem Forstem przypieczętowanej przez "Trawers" utwierdziło mnie w przekonaniu, że to jest bardzo dobry cykl. Chociaż Komisarzowi czasami bliżej do McGayvera, który z każdej opresji wyjdzie cało to jego postać jest wyrazista, a sam bohater mimo swoich ludzkich słabości jest szlachetny i prawy. Konstrukcja postaci w tej serii to duży plus każdej z...

Myślałam, że jestem rozsądnym człowiekiem, ale to jak podziałała na mnie ta książka dowodzi czegoś innego. Pomijając inne rzeczy, odwołałam dziś korepetycje z języka tylko po to, żeby móc czytać. Normalnie jak narkoman. Nie byłam w stanie przestać. Dobrze, że się skończyło i mogę wrócić do normalnego życia.
Moim zdaniem to najlepszy polski kryminał, jaki czytałam....

Akcja i tempo jak lubie caly czas sie cos dzieje i gdyby nie inne obowiazki tylko bym czytala. Bestia ktory zabija kontra komisarz ktory nie ma nic do stracenia. Mroz jak zawsze sie spisal ma facet leb do szczegolow i watkow ktore wciagaja.

Zakończenie trylogii tylko potwierdza fakt, iż z każdym tomem otrzymujemy lepszą, ciekawszą książkę. Co prawda nie bardzo wiem o czym będą kolejne pozycje z tej serii bo pewna forma się z pewnością wyczerpała i nie mam pojęcia w jakim kierunku uderzy Mróz.
Z minusów uderza nadludzkie zdrowie Forsta, absolutny cyborg.

I na tym zakończę moją przygodę z trylogią z Forstem. Zakończenie lekko otwarte, urwane ale jak najbardziej odpowiednie. Nie potrzebuję i nie zamierzam czytać dalej. To była fajna seria ale czytałam ją z przekonaniem, że to trylogia i jako taką zamierzam ją traktować. Kurtyna.

Hmm nie wiem co mam powiedzieć.
Mróz pisał już lepsze książki albo ja już się odczytałam jego twórczością, ale nadal książka ma swój urok. I nie czuje żebym zmarnowała czas ja czytając

Kto zna twórczość R. Mroza, ten wie czego się spodziewać. Niestety cała kulminacja starcia Forsta i Bestii nie była szczytem możliwości autora. Książka była dobra, ale nie najlepsza. Mróz pisał już lepsze zakończenia. Czytałam ją jednak z przyjemnością pomimo, że akcja była trochę naciągana. Ulubioną postacią w tym uniwersum jest zdecydowanie Inspektor Osica. Po tym...

Najgorsza z trylogii. Nie trzymała w napięciu jak pozostałe części. Postać głównego bohatera była już tak smutna, że zastanawiałam się nad porzuceniem książki w czasie czytania. To kto był zabójca było dla mnie zaskoczeniem, podobnie jak zakończenie. Autor używa wiele oklepanych zwrotow, a dialogi są proste, tak że boli...

Kolejna część poszukiwań zabójcy którego Wiktor tropi i tylko on rozumie i wie jak złapać go. Czytając tą część z wielką ciekawością czekałem na rozwój sytuacji, a w końcowej części zaskoczyło mnie kto naprawdę jest zabójca. Ale zdradzać nie będę szczegółów aby każdy mógł przeżyć to samo zaskoczenie.

Niby koniec trylogii, ale jednak nie do końca... Po prostu cały Mróz tempo i akcja, niespodzianki i zaskakujące zmiany akcji. Nic nie poradzę, że uwielbiam jego książki.

Dyskusje

8 180