Trawers

Patronat LC
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: Komisarz Forst (tom 3) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Filia
Trawers Forst Remigiusz Mróz

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Ostatni pożar komisarza Forsta

47 Link do recenzji

To moja pierwsza przygoda z tym poczytnym autorem. Traf chciał, że zaczęłam od trzeciej części cyklu z komisarzem Forstem. Zupełnie mi to jednak nie przeszkadzało.
Fabuła wciągająca, akcja dzieje się w Polsce, co lubię, bohaterowie może nie do końca sympatyczni, ale mimo to chętnie śledziłam ich losy i poczynania.
Zakończenie - niezłe!
Chyba jeszcze kiedyś zajrzę do pana...

Książka świetna! To, kto okazał się zabójca było bardzo dobrze ukryte i byłabym bardzo zaskoczona, gdybym nie obstawiła jednego mało znaczącego bohatera tej książki, także pierwszy raz udało mi się odkryć go, zanim pozwolił na to autor 🙂

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niestety najsłabsza część cyklu, a nawet uważam, że najsłabsza książka Mroza, jaką dane mi było czytać. Strasznie rozwleczona, zupełnie niepotrzebnie. Gdyby skrócić ją o połowę, wyrzucić zbędne, nic niewnoszące wątki, wyszłoby jej to tylko na lepsze. Przygody Forsta w więzieniu były nawet do zniesienia, natomiast wątek uchodźców ledwo dało się czytać. Wiało tu nudą...

Kolejna dobra pozycja. Ciekawy i niespodziewany zwrot akcji.

Kupiłem tę książkę nie wiedząc nawet, że jest to trzecia część opowieści, mimo to odnalazłem się w niej świetnie. Główna postać jest świetnie napisana, fabuła jest wciągająca a akcja ani przez chwilę nie nuży. Po prostu kryminał pierwsza klasa.

Rewelacja. Tak ciekawa i wciągająca, że trudno przestać czytać. Chce się od razu sięgnąć po kolejną z serii. Czyżby autor wcale nie był przereklamowany?

Wątek imigrantów oraz stereotypowość Mroza? Masakra. Akcja 8/10.

Plusem książki są bardzo dobre dialogi i postaci. Niestety fabuła trochę mniej ciekawa niż w dwóch poprzednich częściach. Mam wrażenie, że napisana trochę w za dużym pośpiechu. P.S. > stereotypowe myślenie autora

Pierwszą częścią autor rozbudził mój apetyt i dałem Remigiuszowi szanse. Zdziwiło mnie może trochę zaangażowanie autora w politykę - ale bardzo zgrabnie powiązał uchodźców z Syrii z głównym wątkiem cyklu. Tak czy siak, polecam sięgnięcie po całą "Trylogię z komisarzem Forstem", ponieważ naprawdę warto dać się wciągnąć w ten świat wykreowany przez autora.

Książka trzyma poziom poprzednich części, ale chwilami mnie nudziła. Zbyt zakacentowany wątek uchodźców, który był po prostu nudny. Zakończenie mnie zawiodło, mimo, że ksiażka trzyma w napięciu do samego końca. Mróz potrafi zaskakiwać czytelnika, trzeba mu to przyznać.

Dyskusje

7 480