Trawers

Okładka książki Trawers Remigiusz Mróz Patronat LC
Okładka książki Trawers
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: Komisarz Forst (tom 3) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

Ostatni pożar komisarza Forsta

Link do recenzji

1097 48 165

Świetny wątek o uchodźcach. Jakże wciąż aktualny. Bardzo ciekawie przedstawione poglądy rządzącej prawicy i opozycji w formie dyskusji postaci.
Wątek kryminalny na najwyższym poziomie. Dużo emocji, wiele zagadek i zwrotów akcji, satysfakcjonujace zakończenie.
Powieść przywodzi mi na myśl serię Jo Nesbø o Harrym Hole. Wiktor Forst to taki sam wykolejeniec.
Na pewno...

Z każdym kolejnym tomem jest coraz lepiej. Jest kilka zwrotów akcji i nie ma chyba żadnego momentu, który niepotrzebnie hamowałby fabułę. Czego więcej chcieć?

Im dalej, tym lepiej według mnie! Uzależnienie Forsta trochę mnie denerwowało, ale jego determinacja budowała. Zakończenie niewskazujące na kolejny tom, a jednak zaraz po niego sięgam :)

O si ca! Ooo si ca!!! Ooooo Siii Ca!!! To jest bohater. Forst jest przy nim zamulonym żulem. Edmund daje życie tej książce, życie pełne żywych męskich uczuć i postaw. Sam główny wątek mnie nieco nuzyl, forst męczył i irytował ale Osica... Uratował książkę dosłownie własnymi spracowanymi rekami. Polecam choćby tylko po to żeby poczytać jak stary Edmund orze wymuskana Panią...

W końcu. 3 części jak na kryminał to trochę dużo.

Mistrzostwo tak samo jak dwa poprzednie tomy

Uwielbiam styl pisania Mroza. Gość ma niesamowicie lekkie pióro i jego powieści się po prostu świetnie czyta. Sama historia też jest niczego sobie i z przyjemnością zanurzam się w tym świecie. Zwłaszcza, że miejscem akcji są moje ukochane Tatry. A gwiazdkę więcej daję za zakończenie.

Do książki podchodziłam kilka razy, i jak w końcu udało mi się przeczytać 30 stron, to ochłonęła mnie bez reszty.
Może nie jestem, zapaloną wielbicielką Mroza, , ale fabuła świetna (nie czytałam 2 pierwszych części), pojawia się Chyłka, i do końca czyta się z ciekawością.
Fajny styl pisania, który szybko pochłania się w każdym calu.
No i pojawia się też czasami Chyłka :):):)

Frost znów w akcji i znów w swoim stylu. Niepokornie i po swojemu. 3cia czesc lepsza od dwoch poprzedniczek. Czyta sie szybko i przyjemnie.

Grupa uchodźców miała zostać w Kościelisku tylko przez trzy dni. Wójt zakwaterował ich w sali gimnastycznej, czekając, aż rząd znajdzie dla nich stałe miejsce pobytu. Wszystko zmieniło się, gdy przypadkowy turysta został odnaleziony martwy na szlaku prowadzącym na Czerwone Wierchy. Dużym plusem jest to, ze akcja praktycznie cała to Remigiusz Mróz jest tak znakomitym...

9 588
    2 132