Własnym zdaniem

Vladimir Nabokov Wydawnictwo: Aletheia literatura piękna
Aletheia
literatura piękna
Michał Szczubiałka

Nabokov? Bezlitosny i bezkompromisowy geniusz. Nadludzko precyzyjny i natchniony. Dozgonnie oddany swojej Lolicie i motylom.

Myślę jak geniusz, piszę jak najlepszy stylista, ale mówię jak dziecko – stwierdza Nabokov już na wstępie Własnym zdaniem czyli zbioru wywiadów, listów do redakcji oraz kilku artykułów z lat 1962-1972. Po takim otwarciu pomyślałam: co za bufon, zdolny, ale bufon, a lektura całości tylko potwierdziła moje pierwsze wrażenie.

Trudno bowiem inaczej określić kogoś, kto...

Dyskusje

• 2016
  • Popularnonaukowe
  • 2017
  • 2018
  • Lista życzeń
  • 2016

Dodaj cytat z książki Własnym zdaniem