Szukając tego

Novae Res
2016-08-11
2016-08-11

Na półkach: , , , ,

Ciężko mi powiedzieć coś o tej książce.

Zdecydowana większość osób w swoich opiniach raczej chwali niż krytykuje. A mi jakoś ciężko w stuprocentach podzielać zdanie tych ludzi.

Owszem, książka nie jest jakaś bardzo płytka, bez ładu i składu, z głupią historią i jeszcze głupszym zakończeniem, ale dla mnie nie jest też arcydziełem.

Oczywiście jest w niej jakaś głębia, jestem tego pewna, można znaleźć jakieś życiowe metafory, wartości, można wynieść z niej coś ważnego, jakąś lekcje, ale ja osobiście tego wszystkiego nie poczułam. Czytałam ze sporą ciekawością, aż doszłam do pewnego momentu, który po prostu mnie znudził i musiałam chwilę odpocząć i zrobić drugie podejście. A później to już nie było to samo.

Czytałam aby dotrzeć do końca i muszę stwierdzić, że ani mnie zakończenie nie ucieszyło, ani nie rozczarowało. Poczułam jedynie ulgę, że to już koniec.

Ciężko mi powiedzieć coś o tej książce.

Oczywiście jest w niej jakaś głębia,...

Dwoje obcych sobie ludzi z trudna przeszłością rozpoczynają wspólna podroż.W trasie może wszystko się zdążyć.Mimo trudnej przeszłości,różnicy wieku odnajdują miłość.Czy demony przeszłości powrócą?Czy miłość przetrwa?Czekam na drugi tom bo warto.Uwielbiam takie klimaty i mam nadzieje,że nie długo ukaże się zakończenie tej historii.

Dobra. Dobrze się czyta fajnie płynie ta opowieść i aż żal że się kończy ta podróż. W głąb człowieka. W sam środek myśli. Tak jakbyśmy bardzo chcieli zabrać porwać i chwycić drugą zagubioną osobę za rękę i chcieli jej powiedzieć: " A chodźmy tam... Ale razem." Świetnie się czyta. Fajna po prostu ciekawa przygoda.

Jestem w totalnym szoku, czego tak wspaniała książka nie spotkała się z większą ilością opinii. Powieść jest cudna, pisarka bardzo dojrzała, pisząca na poziomie wielu, znanych polskich pisarek. Historia pochłonęła mnie całkowicie. Polecam bardzo! Tylko, kiedy będzie II tom?

Kolejna debiutancka powieść na polskim rynku i kolejne, jakże pozytywne zaskoczenie. "Szukając tego" to pierwsza pozycja w dorobku Kingi Tatkowskiej. Pierwsza, ale mam nadzieję, że nie ostatnia. Nie będę owijać w bawełnę, jestem zakochana w historii jaką zafundowała nam autorka. Mimo, iż moje serce po przeczytaniu zostało całkowicie przemielone ta książka na długo pozostanie w mojej pamięci. I ze względu na ujmująca fabułę i ze względu na świetnie wykreowanych bohaterów, którzy na każdym kroku nas zaskakują. Autorka ma lekkie pióro, a zwyczajną obyczajówkę zmieniła w powieść, która choć jest odrobinę schematyczna, to jednak ma w sobie coś nowego i świeżego. "Szukając tego" to książka, której się nie czyta, a połyka, bo czytelnik jest najzwyczajniej w świecie ciekawy co wydarzy się dalej. Ach, bo bym zapomniała! Oprócz tego, że powieść bardzo wciąga, to na dodatek wywołuje tyle emocji, że to szok. W jednej chwili się śmiałam i było naprawdę zabawnie, zaraz odczuwałam już tylko smutek i czułam łzy pod powiekami, a tu za chwilę byłam naprawdę zezłoszczona. Na pytanie czy polecam, odpowiadam: tak. Jak najbardziej, czytajcie tę powieść, bo naprawdę warto.

Przeczytałam "Szukając tego" i jestem oczarowana! Zarwałam nockę i dostałam wszystko to, co oczekiwałam.

Uwielbiam motyw drogi i podróży w literaturze, dlatego oprócz okładki, która jest bardzo subtelna i delikatna, to opis zwrócił na mnie największą uwagę. Bardzo udany debiut młodej polskiej pisarki! Po prostu wow!
Podobało mi się wszystko - cudowne cytaty, na prawdę dobry styl, rozdziały z perspektywy obu bohaterów - ich odczucia i przemyślenia, zakończenie, a najbardziej takie krótkie wzmianki ukazujące przyziemnie rzeczy świadczące o poznawaniu się wzajemnie Neli i Arka. Ich historia jest niespotykana, niesamowita i dająca do myślenia - takie kocham najbardziej! Mogłabym długo gadać o tej książce, ale po prostu trzeba ją przeczytać! Czekam z niecierpliwoscią na drugą cześć :)

Podobało mi się wszystko - cudowne cytaty, na prawdę...

Piękna historia, która od samego początku wciąga nas w wir niesamowitych wydarzeń ❤️

"Dla tych, którzy szukają i znajdują. Dla tych, którzy szukają, ale nie znaleźć nie mogą. Aż wreszcie dla tych, którzy pomimo całego bólu, jaki wypełnia ich serca, mają nadzieję- nadzieję na znalezienie tego, czego pragną"

Ciekawa, miłosna opowieść. Mnie zauroczyła.

Ciekawa, miłosna opowieść. Mnie zauroczyła.

To moja druga ksiazka tej autorki. Pierwsza mnie tak oczarowała że liczyłam na kolejną czarujacą podróz. Niestety nie pojechałam. Czyta sie lekko. I to tyle. ..