Pierwsza przygoda Pana Samochodzika

Okładka książki Pierwsza przygoda Pana Samochodzika
Zbigniew Nienacki Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Pan Samochodzik Seria: Pan Samochodzik [Edipresse Polska] literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Pan Samochodzik
Pan Samochodzik [Edipresse Polska]
Edipresse
2016-01-18
2016-01-18

więcej Więcej

Jak ja nie cierpię zabaw z tytułami książek i dopisywania ich na siłę do nieistniejących w momencie wydania cyklów.

Rewelacyjne połączenie polskiego Jamesa Bonda z Indiana Jonesem. Przygody, pościgi, źli złoczyńcy ukarani. Jak tego nie kochać?
Niby młodzieżówka, ale dla wszystkich!
Nieco słabsza od pozostałych części cyklu, za to piękne opisy syberyjskich rzek.

Dawno temu wielokrotnie sięgałem po książki o Panu Samochodziku. Niestety nigdy nie udało mi się dokończyć choćby jednej. Dlatego z radością po wielu latach postanowiłem przeczytać którąś pozycję. Los padł na Pierwsza Przygodę... Sceptycznie podchodziłem do książki czytając wcześniejsze opinie. Ale chyba dobrze, ze zacząłem od tej a nie od innej wiec nie mogę mieć...

Nie jestem zakochana, dalsze tomy serii były zdecydowanie lepsze.

DNF @ 49%.

Nie oceniam książek, których nie skończyłam, ale ta pierwsza połowa to 3 gwiazdki - CAWPILE rating: 3.86/10*.

Nie wiem, czy to dlatego, że to niby prequel do serii Pan Samochodzik, ale strasznie mnie męczy ta pozycja. Trochę zagmatwana ta historia, momentami gubiłam się, o co chodzi, a ludzie tam są tacy specyficzni i serio dziwni!

Mam wrażenie, że jeśli...

Będąc wielką fanką przygód pana Samochodzika w dzieciństwie z przyjemnością dowiedziałam się, że istnieje jeszcze jakaś część, której nie dane mi było przeczytać i czym prędzej się w nią zaopatrzyłam.
Ale już po lekturze muszę przyznać, że może i słusznie stało się, że we wcześniejszych wydaniach ta opowieść nie była zaliczona do sagi o panu Samochodziku, bo opowiada jakby...

To co znamy z serii o Panu Samochodziku tu jeszcze nawet nie zakiełkowało. Szkoda czasu. Jedna z najgorszych książek, jakie dane mi było czytać w życiu.

Nie byłem w stanie skończyć.

Pamiętam, że wzięłam tę książkę na wycieczkę. Ciężkawo się ją czytało. Pozostała mi w pamięci gra "Pozwolenie na przywóz lwa" i biurokratyczne przepychanki....

Serię o Panu Samochodziku czytałam jako nastolatka. Niedawno dowiedziałam się o tej książce, więc z ogromną ciekawością wzięłam się za jej czytanie. Książkę czyta się miło i przyjemnie, akcja jest dla mnie wciągająca. Podoba mi się również motyw i fabuła. Jedyne, co momentami wydawało się nużące to długie opisy Syberii, zarówno pod kątem historycznym, jak i geograficznym....

1 252
  • Pan Samochodzik