Najtwardsi z twardych. Historia 12. Dywizji Pancernej SS Hitlerjugend cz. 2

Tomasz Kaźmierczak
Oskar
powieść historyczna
Tomasz Kaźmierczak

Druga część znakomitej monografii 12 Dywizji Pancernej SS "Hitlerjugend".
Posiada te same zalety co pierwsza. Autor walczył w szeregach wspomnianej formacji, przez co łatwiej jest mu opisywać historię jednostki. Opiera się na źródłach obu walczących stron. Owe źródła są ogromne, zawierają min:
-stenopisy z posiedzeń sztabów;
-stenopisy narad dowódców niższego...

Całkiem sporo trafia do mnie ostatnio publikacji historycznych, a zwłaszcza tych, które traktują o drugiej wojnie światowej. Z jednej strony może cieszyć rosnące, wydawałoby się, zainteresowanie tą tematyką, z drugiej, jakość niektórych pozycji, mimo wszystko, pozostawia wiele do...

• Na wymianę
  • 1
  • II wojna światowa
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Maszoperia Literacka
  • Druga Wojna Światowa