Słownik pojęć Whiteheada

Okładka książki Słownik pojęć Whiteheada
John Cobb Wydawnictwo: Copernicus Center Press filozofia, etyka
filozofia, etyka
brak tytułu oryginału, zbiór tekstów
Copernicus Center Press
2015-03-31
2015-03-31
Łukasz Lamża
filozofia Whithead

"Świadomość może zaistnieć tylko w mózgu"

Trochę dziwnie to brzmi, gdy czyta się na wcześniejszej stronie że Bóg jest bytem aktualnym w filozofii Whiteheada a aktualność to zasada, arche jak atomy w filozofii atomistów (na marginesie nie atomy, tylko idee).

Może potrzeba mi słownika do tego słownika? Może Łukasz Lamża skopał tłumaczenie? Może. Lamża to chodzące byle co.

"Świadomość może zaistnieć tylko w mózgu"

Dodaj cytat z książki Słownik pojęć Whiteheada