Boski narkotyk

WARSZAWSKA GRUPA WYDAWNICZA
2016-01-20
2016-01-20
powieść obyczajowa

Mijają cztery miesiące odkąd Weronika rozstała się ze swoim chłopakiem. Niestety nie jest to dobry czas dla niej, dziewczyna nie potrafi poradzić sobie z uczuciem do chłopaka, z jego odtrąceniem i ciągłym zastanawianiem się co też złego ona zrobiła, jaki błąd popełniła. W tych trudnych dla siebie chwilach otrzymuje wsparcie od swojej ukochanej przyjaciółki Dagmary, która wspiera ją całą sobą i namawia na wyjazd na Majorkę. W końcu Weronika przystaje na ten pomysł. Pobyt na Majorce tak naprawdę wiele dobrego nie przynosi dziewczynie, nie pozwala zapomnieć uczucia jakim darzyła swego chłopaka i co czuje nadal, jednak wprowadza wiele zmian w jej życie. Dziewczyna ulega wypadkowi i traci pamięć. Co teraz? Jak potoczą się losy dziewczyny?
Boski narkotyk to książka ukazująca całą plejadę uczuć jakie targają kobietę po utracie ukochanego. Dziewczynie sen z powiek spędzają również zakupy, gdzie w każdym mężczyźnie widzi JEGO, a najgorsze są sny.
Początkowo książka trochę mnie nużyła, za dużo było ciągłego użalania się bohaterki nad sobą. Oczekiwałam, że dość szybko się podniesie, że znajomość z Michałem wniesie w jej życie iskierkę nadziei, że jest lepsze jutro a przeszłość należy zostawić za sobą. Jednak z biegiem czasu i kolejnych przewracanych stron stwierdzam, że to łatwo powiedzieć: zapomnij! Nie da się niestety wyrzucić z pamięci pięknych chwil spędzonych z ukochaną osobą.
Czym jest tytułowy boski narkotyk? To miłość którą obdarzamy drugą osobę, jest on na tyle wciągający obezwładniający, że nic się więcej nie liczy, wszystko jest mgnieniem a to uczucie trwa i trwa, jątrząc nas od wewnątrz.
Polecam serdecznie.

Okładka z filiżanką kawy przyciągnęła mój wzrok jak magnes. Ale to nie o ten napój bogów chodzi w powieści Natalii Chmury. To nieopisane uczucie, niszczące i budujące, łączące i dzielące, dające radość i rozpacz. To wszystko dzięki uczuciu do Niego. On. Nikt inny tylko On się liczy. Możesz go nienawidzić, ale i tak będziesz go kochać. Nie będzie to zdrowa miłość, będzie to ogień wypalający resztki twojego szczęścia, wyniszczający cię od wewnątrz, a jednak będziesz go wciąż podtrzymywać i dostarczać mu tlenu, mimo że tobie samej będzie go brakować. O tym właśnie jest ta książka. O utracie, pasji, pożądaniu. O miłości.
Weronika źle przeżyła rozstanie, w jej myślach wciąż obecny jest On. Wyidealizowany obraz tajemniczego mężczyzny o kruczoczarnych włosach powraca każdej nocy w snach. Czy zostanie tylko w nich? Dagmara, przyjaciółka Weroniki stara się ją pozbierać po nieudanym związku i wysyła na tygodniowe wakacje na Majorkę. Tam, w cieniu palm chroniącym kobietę przed gorącymi promieniami słońca, poznaje Michała. Już wcześniej spędziła wspólnie z nim cały czas lotu na wyspę. Między tymi dwojgiem zaczyna iskrzyć, lecz zraniona kobieta nie zawsze ma wystarczająco siły, by dać komuś szansę. Czy Michałowi uda się skraść serce Weroniki? Czy mężczyzna okaże się wart jej uwagi i nie zrani jak jego poprzednik?
Książka jest krótka. Zbyt krótka! Niecałe 120 stron nie wystarcza na opisanie takiego cierpienia jakie przeżywa główna bohaterka. Ono wręcz wylewa się z kart tej powieści… Kiedy czytałam „Boski narkotyk” uśmiechałam się i smuciłam… Autorka, o której nie byłam w stanie znaleźć żadnych informacji stworzyła prawdziwą kobietę, czasami zamyśloną, zanurzoną we własnych wspomnieniach i snach na długie godziny. Kobietę, która całym ciałem przeżywała rozstanie z mężczyzną, która całą sobą oddawała się temu, co kochała, a co ją raniło.
Kiedy zaczęłam czytać te książkę przypomniały mi się teksty, które sama pisałam. Podobne, urywane zdania, niedokończone akapity. Przelewane na papier myśli, na bieżąco, bez korekty – prawdziwe. Taka właśnie jest ta książka. Nie owija w bawełnę, daje czytelnikowi szansę i wiarę w to, że mimo niepowodzeń w przeszłości za którymś razem nawet najbardziej poranione serce da się wyleczyć i wypełnić miłością i szczęściem na nowo.
Przeczytałam ją bardzo szybko. Ciekawym zabiegiem jest zachowanie jej w nie do końca jasnej atmosferze, aż do ostatnich stron książka jest swojego rodzaju opisem mężczyzn, których Weronika spotyka na swojej drodze. Wulgarnego ex, tajemniczego kruczoczarnego mężczyzny ze snów, Arka – wirtualnego przyjaciela i Michała poznanego na Majorce. Każdy z nich jest inny i dąży do czego innego.
„Boski narkotyk” to książka o narkotyku, jakim jest miłość. Ciężko się od niej uwolnić, bo pragnie się w niej zostać. Natalia Chmura sprawi, że na krótki czas przeniesiecie się do świata Weroniki i razem z nią będziecie przeżywać cierpienie, które potrafi zrozumieć tylko zraniona kobieta.

Po zakończeniu trwającego zaledwie cztery miesiące związku, Weronika nie może zapomnieć o ukochanym. Inteligentny, dobrze sytuowany chłopak burzy życie fryzjerki na kilka miesięcy. Młoda, zgrabna brunetka codziennie rozpamiętuje chwilę spędzone z mężczyzną.

Na szczęście Weronika może liczyć na wsparcie ze strony swojej wspaniałej przyjaciółki, która zawsze służy pomocą. Dagmara namawia skrzywdzoną kobietę na wylot na Majorkę. Chodź pobyt w słonecznym kraju jest średnio udany, wprowadza przełom w życie kobiety... Fryzjerka poznaje Michała, do którego czuje zniechęcenie i wtedy postanawia, że nie da się omamić kolejnemu mężczyźnie. Życie Weroniki zmienia się po tym jak ulega wypadkowi, bowiem zapomina o jednej rzeczy.

Czy kobiecie wróci pamięć o wydarzeniu z przeszłości?
Jak dalej potoczy się życie fryzjerki?

Podczas czytania tej tektury bardzo można odczuć cierpienie Weroniki, która mocno została skrzywdzona przez osobę, na której jej zależało. Kobietę na każdym kroku dręczą wspomnienia o byłym ukochanym - podczas jazdy samochodem czy robienia zakupów. Jednak chyba najgorsze są dla niej nocne koszmary, niepozwalające powrócić do normalnego funkcjonowania.

Moim zdaniem książka ukazuje, że człowiek nie jest w stanie uwolnić się od przeszłości, jednak trzeba nauczyć się żyć z przykrymi sytuacjami, które nas spotkały.To co było już minęło. Liczy się to co jest teraz i przyszłość.
Każdy dozna w życiu porażki, uczucia smutku i bólu, ale czeka nas również wiele niespodzianek!

"Boski narkotyk" to krótka, lecz pełna zwrotów akcji książka. Myślę, że jest to lektura na jeden wieczór. Gdy zbliżałam się do końca czułam smutek, iż to już koniec historii.

A zakończenie? O takim marzy chyba każda dziewczyna ;))
Veni, 18 lat
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com

• Recenzenckie
  • Wymienione
  • Prywatna biblioteczka
  • Recenzyjne

Dodaj cytat z książki Boski narkotyk