Ja, kochanka

Czwarta Strona
Karolina Wilczyńska kobieta emocje kochanka
literatura obyczajowa, romans
Karolina Wilczyńska kobieta emocje kochanka

Pamiętnik kochanki. Ona żyje wielką miłością i namiętnością do swojego U. Celebruje te krótkie chwile we dwoje. I bardzo tęskni kiedy go nie ma. No cóż, nie jest to nie tyle wybitna literatura, co w ogóle ciężko to nazwać jakąkolwiek literaturą. Nudne, powtarzalne, zbyt dosłowne i chwilami prymitywne. Generalnie, strata czasu.

Miałam zupełnie inne oczekiwania do tej książki i szczerze to nie przekonała mnie do siebie..tak jakby oderwana bohaterka była trochę od rzeczywistości,nie dowiedziałam się np. czym oprócz miłości do kochanka funkcjonowała na codzień?😉 Mm nadzieję, że inne książki Wilczyńskiej mi bardziej przypadną do gustu 😊

Po raz pierwszy czytałam książkę Karoliny Wilczyńskiej, więc nie mam żadnego odniesienia.
Ta książka jest na pewno bardzo bezpośrednia. Główna bohaterka to ta druga - kochanka.
Krótkie rozdziały naprzemiennie przenoszą nas do czasów młodości i pierwszej wielkiej miłości, wspomnień z przeciągu ostatniego roku od kiedy poznała swego kochanka do bieżących rozważań.
Temat...

Może i nudny dla niektórych pamiętniczek, ale mi się podobała. Dotyka głębokich uczuć, wchodzi w cień, w którym ukrywa się kochanka. Tak sobie myślę - autorka niby pisze nie ze swojej perspektywy, ale ja mam wątpliwości. Wszystko tak dokładnie rozłożone na czynniki pierwsze... tu się naprawdę nasuwa myśl, że pisane z własnego doświadczenia. No naprawdę nie wiem... Daje do...

To moje trzecie spotkanie z Panią Karoliną Wilczyńską. Poprzednie dwie książki bardzo mi się podobały. A tutaj...rozczarowanie. Tak nudnej i monotematycznej książki jeszcze nie czytałam. Poległam na 94. stronie. Być może ta opowieść spodoba się tym osobom, które miały takie same doświadczenia, jak narratorka.

Główną bohaterką i jednocześnie narratorką powieści Karoliny Wilczyńskiej jest kochanka, bez pamięci zakochana w ukochanym, którego nazywa U.. Opisuje ich rozmowy telefoniczne i spotkania, myśli i uczucia, które wywołuje w niej miłość do niego oraz swoje wspomnienia.
Książka jest niezwykle subtelna, szczególnie opisy bliskości pomiędzy kochankami. Krótkie rozdziały...

Podobnie do dania to dość gorąca i pikantna pozycja dla kobiet.

Właściwie akcji w niej niewiele. Jak wynika z treści, około 40-letnia kobieta poznaje pewnego dnia mężczyznę i jeden gest (jedno przytulenie) sprawia, że oboje związują się ze sobą. Książka jest czymś w rodzaju pamiętnika - Kochanka zapisuje w nim swoje doznania i emocje towarzyszące kolejnym spotkaniom z...

Przebrnęłam. W końcu. Długo czekałam na ten moment, zwłaszcza, że miałam momenty w których chciałam odłożyć książkę na półkę i po prostu zakończyć "przygodę" z nią. Niby książka jest o wielkiej miłości, o wielkich namiętnościach. Wielka miłość z mężczyzną należącym do innej kobiety? Chyba jednostronna. Nie oceniam bohaterki książki - każdy ma prawo kochać, każdy ma prawo...

Nie, to zupełnie do mnie nie przemówiło.

Chyba najgorsza książka, którą czytałam. Nic z niej nie można wynieść. Jak dla mnie brak zakończenia. Strasznie męczy.

• 2018
  • 2019
  • 2016
  • 2017
  • Z biblioteki
  • Chcę w prezencie

Dodaj cytat z książki Ja, kochanka