Silent Blade

Robert Anthony Salvatore Wydawnictwo: Wizards of the Coast Cykl: Legenda Drizzta (tom 11) kryminał, sensacja, thriller
Wizards of the Coast
Legenda Drizzta (tom 11)
kryminał, sensacja, thriller

Autor odcina kolejne kupony. Tom który mógłby nie istnieć, podobnie jak jego następcy. Szkoda czasu.

Artemis Entreri wraca do Calimportu, gdzie początkowo nie potrafi się odnaleźć. Stara się odnowić kontakty ze swoją siatką szpiegowską, co tak na prawdę nic mu nie daje, za to wszyscy jego wrogowie dowiadują się o jego powrocie.

Wulfgar wyrusza wraz z Drizzt'em, Bruenorem, Regisem i Cattie Brie dostarczyć Crenshinibon Cadderly'emu. Jednak nie potrafi się on odnaleźć wśród...

Od tego tomu ciężko stwierdzić, czy autor kręci bekę, czy jednak wierzy w jakość tego barachła. Skok na kasę.

Drizzt od lat jest jednym z moich ulubionych bohaterów. Żyje w mrocznym świecie, a to niełatwe. Klimat tych opowieści pozwala na ukrycie się w czeluściach Otchłani i oderwanie się od problemów codzienności. Nie chcę opowiadać treści, ale kocham tę serię miłością niezmienną i polecam tym, którzy takie klimaty lubią. A ci, którzy nie przepadają, niech zajrzą, bo mroczne elfy...

- przeczytana drugi raz (2011)

Dalsze przygody głównych bohaterów tj. Drizzita, Cattie-Brie, Regisa i Bruenora zaczęły się robić po prostu nudne. Rozdziały z ich wątkiem były zdecydowanie najgorsze. Gdyby nie Artemis Entreri i jego pojawienie się w Calimporcie oceniłbym tą książkę na dwie gwiazdki. Sposób w jaki autor opisał Artemisa jak przemierza po mieście i jaka panuje atmosfera był naprawdę świetny....

Bardzo świetne zakończenie. Czytałam wieczorem żeby dokończyć, bo niewiele mi zostało - to aż się człowiek rozbudził :).

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pomimo optymistycznego zakończenia poprzedniego tomu, towarzysze stają przed kolejnymi problemami. Wychodzi na to iż czasem najwięksi wrogowie są w naszej głowie i musimy sobie z nimi poradzić.
Akcja tomu rozgrywa się w kilku miejscach jednocześnie co ani na moment nie powiewa nudą.

Świetna książka przygodowa, czytałem będąc w gimnazjum i na tamten moment była super frajdą.

Entreri ratuje książkę :) taka średnia

1 014
  • Fantastyka