Passage to Dawn

Robert Anthony Salvatore Wydawnictwo: Wizards of the Coast Cykl: Legenda Drizzta (tom 10) kryminał, sensacja, thriller
Wizards of the Coast
Legenda Drizzta (tom 10)
kryminał, sensacja, thriller

Cóż... zaczynamy odrywanie kuponów i odgrzewanie kotleta. Napisane bez pomysłu i sztywno, jakby autor na siłę chciał zrobić "dobre zakończenie". Bohaterowie wracają do Doliny Lodowego Wichru by rozliczyć się z przeszłością... męczarnia nawet dla fana.

Chociaż uważam, że Legenda Drizzta powinna się skończyć na Klejnocie Halflinga, to jest to ostatnia część cyklu, którą da się czytać nie dla beki.

Pożegnania i powroty, demony i wiedźmy, witajcie w ostatnim tomie oryginalnej Sagi Dziedzictwa Mrocznego Elfa!

Drizzt i Cattie-brie płyną wraz z załogą Deudermonta po Morzu Mieczy, Bruenor wraz z Regisem wracają do Doliny Lodowego Wichru, by ponownie otworzyć kopalnie. Crenshinibon zostaje ponownie odnaleziony, a demony liczą na ponowne wejście do Świata Materialnego. Kto...

- przeczytana drugi raz (2011)

Gram w grę opartą na tej książce i ta część nie była trochę dla mnie zaskoczeniem.

Kolejna przyjemna część serii o mrocznym elfie. Do połowy książki bohaterzy pływają Morskim Duszkiem i polują na piratów. Dla mnie zdecydowanie pierwsza połowa książki ciekawsza niż druga. Odbicie po raz kolejny Kryształowego Reliktu z rąk nieprzyjaciela jest odgrzewaniem kotleta. Salvatore zaskoczył mnie pod koniec książki niesamowitym zwrotem akcji, co niewątpliwie dało +...

Wielka zmiana w otoczeniu Drizzta i Catie'brie. Z krasnoludzkich tuneli wprost na otwarte morze. Sceptycznie podszedłem do tego pomysłu, lecz muszę przyznać, że i tutaj autor zaskakuje. Do tego dorzucony wątek o uwięzionej duszy, sprawia iż tom jest zagadkowy i jeszcze ciekawszy.
Najtwardszy mężczyzna powraca.

Tetralogia Dziedzictwo Mrocznego Elfa to pozycje dla Czytelnika zdeklarowanego :) Ci, którzy już zdążyli odpaść w trakcie lektury wcześniejszych części na pewno po te książki nie sięgną. Natomiast Ci, którzy trwają dalej, ucieszą się na pewno z nowych perypetii starych Bohaterów.

R. A. Salvatore tym razem powiązał wątki ze wszystkich swoich dotychczasowych dzieł (nie żeby...

Świetna książka przygodowa, czytałem będąc w gimnazjum i na tamten moment była super frajdą.

Jedna z najlepszych części legendy drizzta, o ile nie najlepsza :)

• Forgotten Realms
  • Fantastyka