Encyklopedia Świat Zwierząt - Gady

Monika Duda
2015-01-01
2015-01-01
24 min.

Seria "Świat zwierząt" jest o tyle ciekawa, że jej autorzy podzielili różnorodne gatunki zwierząt i zamiast jednej wielkiej opasłej encyklopedii stworzyli kilka cieńszych równie jednak atrakcyjnych i bogatych w informacje. Oprócz najróżniejszych wiadomości karty książek przepełniają niezliczone kolorowe ilustracje, które pomagają w ich zrozumieniu. Ponadto jeśli chodzi o sam tekst, nie jest on ani długi ani nudny. Na kartach znajdziemy bowiem dla urozmaicenia różnorodnej wielkości czcionkę, ramki czy punkty. Informacje są zamieszczane w postaci haseł z objaśnieniem. Łatwo je odnaleźć i przyswoić. Krótko, ciekawie i na temat. Takie publikacje lubię najbardziej, korzystanie z niej to ogromna przyjemność.

"Gady" to równie interesująca pozycja, która obrazuje dzieciom życie takich zwierząt jak krokodyle, aligatory, kajmany, gawiale, jaszczurki, kameleony, legwany, jaszczurki jadowite,węże jadowite, morskie, pytony, boa, anakondy, żółwie olbrzymie, wodne, morskie czy amfisbeny. Znajdziemy to również niezliczoną ilość wiadomości odnoszących się do ich życia w tym do budowy, pożywienia, występowania, rozmnażania sposobu przystosowania do życia w różnorodnych warunkach klimatycznych i środowiskach.

Ciekawym elementem całej serii są pytania znajdujące się na każdej ze stron. Nawiązują one oczywiście do ich treści a jeżeli mamy problem z odpowiedzią lub chcemy sprawdzić jej poprawność wystarczy zajrzeć na koniec lektury. Tam też znajduje się pomocny słownik trudniejszych pojęć.

Ogólnie książka jest bardzo fajna i interesująca. Lubię takie encyklopedie, które przystępnie i klarownie tłumaczą dane zagadnienia nie przytłaczając jednocześnie młodego odbiorcy nadmiarem zawiłych wiadomości. Nauka powinna przecież być ciekawa i sprawiać przyjemność a tutaj myślę, tak właśnie jest. Polecam ;)

Dodaj cytat z książki Encyklopedia Świat Zwierząt - Gady