Cruel and Beautiful

Okładka książki Cruel and Beautiful
A.M. HargroveTerri E. Laine Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: Cruel & Beautiful (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Cruel & Beautiful (tom 1)
CreateSpace Independent Publishing Platform
2015-11-07
Data 1. wydania:
2015-11-07
angielski

Polecam...

Polecam...

O ja Cię kręcę co za książka! Sięgnęłam po nią skrajnie znudzona. Z reguły unikam powieści o zmaganiach z chorobą, nie lubię też wątku odgrzewanych związków. Tak jak zazwyczaj połykam romanse tak ten snuł się jak spagetti xxl. Z początku :)
W książce przeplatają się rozdziały przeszłość-teraźniejszość. To historia młodziutkiej Cate i starszego od niej 8 lat Drew. On-student medycyny i przyszły onkolog . Przyznam jest do zrzygania słodko. Jest ponad 500 stron a przeważają serduszka,tęcze,dziubki. Są dłużyzny, niepotrzebne opisy codziennych czynności, nic nie wnoszące do fabuły. Potem Drew zaczyna źle się czuć, razem ze wspierającą go Cate walczy z rakiem. W międzyczasie mamy wgląd w przyszłość, gdzie Cate niepewnie stara się odbudować swój związek z... Drew. Więcej nie zdradzę. Powiem tylko tak- pod sam koniec, na ostatnich około 100 stronach autorka mnie zmiażdżyła, wgniotła w fotel, totalnie zaskoczyła, rozmamłała i rozkleiła. Dlatego myślę, że to rozwlekanie treści było celowe i wam polecam cierpliwie brnąć przez całość. WARTO!!!

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , ,

Cudna!
Emocjonalna!
Nietuzinkowa!
Trzeba przeczytać!!!

O pierwszej miłości – która nie jest ostatnią.
I o ostatniej – która nie jest pierwszą.
O pierwszych razach i kolejnych szansach.
O tym, że miłość zjawia się … gdy jej się nie spodziewamy … nie szukamy … nie jesteśmy gotowi … czy godni jej zaznać.
Brzmi dziwnie. Intrygująco. Niezrozumiale.
Kto przeczytał – wie o czym mowa.
Kto się jeszcze waha – gorąco polecam.
Jeśli jednak szukacie lekkiej i wielokrotnie powielanej historii z płytkimi bohaterami i durnowatymi dialogami – Rozczaruje Was. Nie ten adres!
Ale jeśli macie ochotę na historię z przesłaniem, wyrazistymi bohaterami i nieszablonową fabułą - To jest jak najbardziej książka dla Was!

Zaopatrzcie się jednak w chusteczki, bo bez nich się nie obejdzie.

Cudna!
Emocjonalna!
Nietuzinkowa!
Trzeba przeczytać!!!

O pierwszej miłości – która nie jest ostatnią.
I o ostatniej – która nie jest pierwszą.
O pierwszych razach i kolejnych szansach.
Brzmi dziwnie. Intrygująco. Niezrozumiale.
Kto przeczytał – wie o...

Cate Forbes, studentka college'u ma zaplanowaną przyszłością. Kiedy zgadza się na randkę w ciemno z o wiele starszym ciachem, jak się potem okazało, nie przypuszcza,że spotka miłość swojego życia.
Drew McKnight.
Nieustępliwy gracz hokeja, student medycyny wie czego chce - karierę w onkologii i Cate.
Tylko życie ma inne plany. Staje się coś nie do pomyślenia i wszystko zaczyna się rozpadać, bo życie nie jest tylko piękne ale i okrutne.

Drew McKnight.
Tylko życie ma inne plany. Staje się coś nie do pomyślenia i wszystko...

Dodaj cytat z książki Cruel and Beautiful