King for a Day

Okładka książki King for a Day
Mimi Jean Pamfiloff Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: The King Trilogy (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
The King Trilogy (tom 2)
CreateSpace Independent Publishing Platform
2014-05-04
Data 1. wydania:
2014-05-04
angielski
Fantasy Romantic Paranormal

Gdy wszystko wymyka się spod kontroli King znika. Mimo nienawiści do niego Mia martwi się, gdyż jest jego wlasnoscią a jeśli nie pojawi się przez kolejne 24 h cały jego majątek wliczając w to Mie trafi w ręce medyczny, który pragnie dziewczyny w niezdrowy sposób ( zadowala się krzykiem i torturami na kobietach zwłaszcza gdy inni patrzą). Zdruzgotana dziewczyna pragnie ratować siebie jak i najbliższych jej znajomych jednak wszystko jest niewykonalne, zwłaszcza gdy umysł Mii płata jej figle widząc Kinga i dotykając go mimo żen go nie ma. Druga cześć wyjaśnia nieco więcej. Poznajemy pewne fakty które można połączyć w całość. Ksiązka zawiera elementy kryminalne jak i związane z okultyzmem, wierzeniem że rzeczy zawierają moc przywracania życia, uzdrawiania i takie tam. W tej części dowiadujemy sie że King nie jest człowiekiem lecz duchem mężczyzny, który żył 3 tysiące lat wcześniej oraz którego przeklęto przez co plącze się po swiecie szukając sposobu na przywrócenie życia. Bardzo gorąco polecam !

W tej części dowiadujemy się,że jednak jej ukochany braciszek nie zachował się nawet wobec Mii uczciwie, wszystkich do samego końca oszukiwał. Tak naprawde to przez niego Mia wpakowała się w świat Kinga, w niebezpieczeństwa , które tam na nią czyhały, a dla niej najważniejsza jest rodzina i dla brata jednak zawrze układ z Kingiem. Czy jednak King naprawdę chce umrzeć, poświecić swoje życie,o którym marzył dla jej brata? Czy to kolejna jego gra by Mia go pokochała i nie pozwoliła mu odejść na zawsze? Czy Mack tak naprawdę jest do końca wobec niej uczciwy i rzeczywiście zrobiłby dla Kinga wszystko? Zabieram się za 3-cia część może tam się wszystko w końcu rozegra?

Mam bardzo mieszane uczucia związane z oceną książki. Niezła, ale irytująca. Część tajemnic poznałam, wiem kim jest King, ale jego motywy dalej są dla mnie niejasne. Mia jeszcze bardziej irytująca, jak w pierwszej części, uparta hipokrytka, chyba nie do końca pewna czego chce (chciałaby mieć ciastko i zjeść ciastko) - chorągiewka na wietrze... Przeczytam część trzecią, ale raczej z potrzeby poznania zakończenia, niż fascynacji powieścią:(

Mia jest dalej uparta idiotka. King za to sie zmienił. W końcu widać w nim dozę człowieczeństwa, której niestety Mia nie zauważa zbyt często. Nie to, żeby King był tutaj ideałem, ale zaczynam go lubić. Dowiadujemy sie, czym lub kim jest King, a także, co naprawdę stało sie z Justinem; ogólnie dużo spraw sie wyjaśnia. Końcówka jest bardzo intrygująca, dlatego od razu zabieram sie za następna cześć.

Ta ksiązka jest poruszająca, postacie wyraźniejsze a koniec stawia nam pytanie "Jak to się ułoży?"
Ta część jest zdecydowanie pełna akcji i zaskoczeń.
Poznajemy każdego bohatera jeszcze bliżej, dzięki czemu cała historia staje się dla czytelnika wyraźniejsza.
Szczerze mówiąc, mam mieszane uczucia co do Kinga, nie wiem jak się na niego patrzec, raz jest cieply a raz zimny, raz kochany a raz jest skończonym dupkiem.
Za to zachowanie Mii jest okropnie irytujące, jest taką hipokrytką.
Stale powtarzała "King, a co jezeli ja nie chce byc twoja?"
Helooooł, chyba podjęła już tą decyzje w pierwszej częsci.
Raz chce Kinga, a raz nie chce, totalny rollercoaster, aż chcesz krzyknąć "Hej Mia! pomyśl o sobie, a nie o swoim głupim bracie który zrobił krzywdę nie tylko sobie ale i wszystkim innym".
Czekam z ciekawością, jak King to rozegra :) Wszystko w jego "martwych" dłoniach ;)

Ta część jest zdecydowanie pełna akcji i zaskoczeń.

Po spektakularnym zniknięciu Kinga pod koniec poprzedniej części dzieje się naprawdę bardzo dużo. Mia naznaczona znakiem Kinga stała się jego własnością, więc jeżeli ten nie pojawi się w najbliższym czasie, jego majątek przepada na rzecz Klubu 10 i okrutnego Vaughna. Zaczyna się walka o przetrwanie. W międzyczasie wychodzą na jaw tajemnice Kinga, dowiadujemy się, kim on tak naprawdę jest, no a kiedy już wszystko zmierza ku lepszemu, kolejne sekrety zostają ujawnione. Końcówka jak poprzednio stanowi zapowiedź licznych emocji w trzeciej części. I choć ta część jest zdecydowanie mniej erotyczna a bardziej z pogranicza fantastyki i zjawisk paranormalnych, to opowieść jest naszpikowana taką dawką emocji, że trudno się od niej oderwać. Zdecydowanie polecam.

TO jest dobre, nawet bardzo dobre. Dawno aż tak bardzo nie wkręciłam się w żadną serie. Książka jak najbardziej warta każdej poświęconej jej minuty.

Zaskakująca, trzymająca w napięciu !!! Zdecydowanie nieprzewidująca ! Gorąco polecam.

Na półkach: , , , , ,

Mam takie przeczucie, że ocenienie i zaopiniowanie części tej serii, bez jej dokończenia, skrzywdziłoby ją. Dlatego ocena i opinia, pojawi się przy ostatniej części.

Niespodziewana historia ....dobrze się czyta i wciąga .

Niespodziewana historia ....dobrze się czyta i wciąga .

Mimi Jean Pamfiloff King for a Day Zobacz więcej