Łowca dusz

Okładka książki Łowca dusz
Alex Kava Wydawnictwo: Edipresse, HarperCollins Cykl: Maggie O'Dell (tom 3) Seria: Z zimną krwią kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
9788327620347
alex kava maggie o'dell

Okładka książki Cienie nocy J.T. Ellison, Alex Kava, Erica Spindler
Ocena 5,9
Cienie nocy J.T. Ellison, Alex ...
Okładka książki Żywioły J.T. Ellison, Alex Kava, Erica Spindler
Ocena 6,3
Żywioły J.T. Ellison, Alex ...

Łowca dusz to książka dla wszystkich. Każda część w jakiś sposób nawiązuje do poprzedniej, lecz osoba, która dawniej nie czytała nic z twórczości Alex Kava może bez przeszkód wybrać tę książkę.

Troszkę mi się dłużyła, ale koniec nawet zaskakuje.

Troszkę mi się dłużyła, ale koniec nawet zaskakuje.

Alec Kava i tym razem nie zawodzi. Tym razem agentka Maggie O'Dell będzie musiała się zmierzyć z kolejnym seryjnym zabójcą. Poszlaki doprowadzają do grupy religijnej, któremu przewodzi wielebny Everett. Czy to on stoi za tymi morderstwami? Czy może to ktoś zupełnie inny zabija młode kobiety? Czy Maggie zdąży schwytać psychopatę zanim zaatakuje kolejny raz?

Ponad 5 lat temu przeczytałem pierwsze 2 tomy z agentką FBI Maggie O'Deall i pamiętam, że nawet mi się podobały. Później jednak w natłoku innych wyzwań czytelniczych gdzieś ten cykl poszedł w odstawkę i dopiero ostatnio, gdy ukazała się najnowsza powieść Alex Kavy "W mroku lasu" postanowiłem wrócić do tej autorki, kontynuując serię z Maggie O'Deall.
"Łowca dusz" to niezwykle mroczna opowieść o brutalnych morderstwach członków tajemniczej sekty wielebnego Everetta. Bardzo ciekawie skonstruowany thriller o podłożu psychologicznym sprawił, że powieść czytało się szybko i wciągająco. Było kilka momentów "jałowych", które nieco spowalniały akcję, ale jednak ta parła wciąż do przodu i coraz bardziej ciekaw byłem zakończenia. W pewnym momencie domyśliłem się, kto jest mordercą, ale niezwykle dramatyczne zakończenie sprawiło, że ta "słabość" autorki nie miała większego znaczenia...
Do zakończenia bardzo wiele tomów, więc raz na jakiś czas będę po nie sięgał.
Polecam!

"Łowca dusz" to...

Książka średnia. Łatwo i przyjemnie się czyta ale fabuła dość płytka i przewidywalna.

ogólnie dobra,zakończenie nie ciekawe.

ogólnie dobra,zakończenie nie ciekawe.

,,Łowca dusz" to trzecia część cyklu z agentką Maggie O'Dell. Seryjny morderca poluje na młode kobiety, które wykorzystuje i dusi. Zwłoki pozostawia w dziwnym położeniu, a każda ze zbrodni przypomina rytuał. Jedno z morderstw następuje po zebraniu sekty religijnej. Czy możliwe jest, że ktoś z wierzących jest odpowiedzialny za zbrodnie? Jaki wpływ na poddanych ma wielebny Joseph Evrett?

Moim zdaniem jest to średniak. Ciekawa historia, ale przewidywalna. Lubię styl autora, jest dosyć lekki. Nie zachęciło mnie to jednak po sięgnięcie po kolejne tomy.

Kolejna część serii z profilerką kryminalną godna polecenia. Dobrze poprowadzona fabuła, porusza ciekawe zagadnienia, elementy zaskoczenia też sie znalazły.

Książka dobra choć nie porwała jak dwie pierwsze części.
Mimo wszystko z zaciekawieniem będę kontynuować serię.

Książka dobra choć nie porwała jak dwie pierwsze części.
Mimo wszystko z zaciekawieniem będę kontynuować serię.