Je reviens te chercher

Okładka książki Je reviens te chercher Guillaume Musso
Okładka książki Je reviens te chercher
Guillaume Musso Wydawnictwo: XO Éditions literatura piękna
francuski
powieść francuska

Zaskakująca, jednak czegoś mi w niej brakowało. Polecam

Zaskakująca, jednak czegoś mi w niej brakowało. Polecam

Bajka dla dorosłych. Mnie osobiście odrobinę rozczarowała. Niby jest tu dużo charakteru Musso, ale jakieś to powierzchowne, niedopracowane. Razi momentami prowadzenie narracji np. opisuje okulary przeciwsłoneczne na nosie bohaterki, a bohater dostrzega błysk w jej oczach. Drobne sprawy, ale robią dużą różnicę przy lekturze.

Zawiodłem się, ale doceniam konstrukcję i pomysł.

Zawiodłem się, ale doceniam konstrukcję i pomysł.

Gdyby nie to, że została mi polecona przez moją nauczycielkę, chyba nigdy bym się nią nie zainteresowała. A byłaby to wielka strata, bo to bardzo ciekawa powieść. Naprawdę dobrze mi się ją czytało. Musso potrafi zaskoczyć i zatrzymać przy sobie czytelnika, krótkie rozdziały nadają tempa całej książce. Tę historię chce się poznawać i nie da się jej porzucić, bo ciekawość nad rozwiązaniem akcji bierze górę. Co jakiś czas odrywałam wzrok od stron i myślałam sobie: „Chwila moment, przecież to nie mogło się właśnie wydarzyć, halo?”😅. Nie jest to książka pozbawiona wad, ale w ogólnym rozrachunku przyznałam jej 9/10 gwiazdek.

Po latach wracam do autora i w zasadzie wciąż bardzo mi się podobają. Historia z wątkiem fantastycznym, bo główny bohater przeżywa ponownie ten sam dzień. I zdecydowanie takie rzeczy nie spotykają nas codziennie.

Polecam, warto spróbować.

Pomysł jest ciekawy, intryguje ale jednocześnie akcja jest w pewnym stopniu przewidywalna. Kreacja postaci wypada nieźle, gdyż każde zachowanie jest wyjaśnione....

Początek zapowiadał świetną pozycję, ale im dalej w las tym gorzej. Da się przeczytać, zdecydowanie. Lekka, na dwa wieczory. Ale bez polotu i pod koniec mocno przewidywalna.
Nie jest świetna i nie jest zła. Ot tak, do zabicia czasu jak najbardziej.

Nie jest świetna i nie jest zła. Ot tak, do zabicia czasu jak najbardziej.

Kolejna książka pana Musso, która nie zrobiła na mnie większego wrażenia.

Mamy akcje, bohatera z problemami i historię jak w "Dniu świstaka", której nie możemy zmienić. Ale czy napewno ?

Ethan by stać się bogatym zostawił rodzinę, znajomych i miłość swojego życia tylko po to by odmienić swoje życie i zostać kimś.
Zostaje słynnym psychoterapeutą, który pomaga innym, ale sam nie czuje szczęścia.
31 października budzi się nie pamiętając dnia wczorajszego i to otwiera serię różnych wydarzeń, by na koniec dnia zginąć i obudzić się znów w dzień Halloween.
Jak potoczą się losy Ethana i czy można zmienić bieg wydarzeń,to już sami się dowiecie jeśli będziecie mieć ochotę 😅

Czy polecam, nie wiem. Musisz sam się przekonać czy poczujesz magię Musso.

Kolejna książka pana Musso, która nie zrobiła na mnie większego wrażenia.

Zostaje słynnym psychoterapeutą, który pomaga innym, ale...

Wolę się nie zastanawiać co byłoby gdyby musiałabym przeżyć ten sam dzień na nowo… chyba załamałabym się.

Nie załamał się oczywiście nasz główny bohater, Ethan, psychoterapeuta, który kiedy po raz drugi budzi się u boku ślicznej dziewczyny postanawia działać - przecież po 3 strzałach powinien umrzeć, prawda? Dzięki temu, kiedy myślimy, że znowu się bohaterowi nie udało, a przeznaczenie wygrało, to widzimy, że bohater zrobił wszystko co mógł, zmienił swój los i ostatecznie zakończył dzień na swoich zasadach.
Po raz kolejny autor daje nam bardzo dużo wątków oraz dużo niejednoznacznych bohaterow.

Książka wciągająca, z realizmem magicznym i raczej trudnym do spełnienia zakończeniem jednak można przeżyć z książka wszelkie emocje i się nie nudzić.

bez szału, tylko w jednym momencie książka sprawiła że nie mogłam się od niej oderwać

Szaleńcze i lekkie pióro Musso. Trochę bardziej trzeba się skupić , bo na początku książki nie wiadomo o co chodzi i jest dużo wątków, które jakoś się łączą na koniec. Bohater taki , któremu należy współczuć, uczy się cały czas życia, miłości i przewartościowuje swoje życie.

Super książka,spójna fabuła,czytało się lekko i z ogromną ciekawością jak się zakończy ta historia.polecam.

• Guillaume Musso