Elon Musk. Biografia twórcy PayPala, Tesli i SpaceX

Okładka książki Elon Musk. Biografia twórcy PayPala, Tesli i SpaceX Ashlee Vance
Nominacja w plebiscycie 2016
2016-02-15
2016-02-15
2015-05-19
Agnieszka Bukowczan-Rzeszut
musk paypal tesla spacex przyszłość robotyzacja
Inne

Wnikliwa biografia twórcy Pay Pala, Tesli i Spacex

Wnikliwa biografia twórcy Pay Pala, Tesli i Spacex

To bardzo ciekawe móc po części chociaż wejść w skórę otoczenia takiej postaci jak Elon Musk. Swoja droga trzeba mieć stalowe nerwy we współczesnym świecie biznesu, żeby wytrwać całą zajadłość otoczenia czy to z zazdrości, zawiści czy może ambicji i konkurencji.

Autor przeprowadził wiele wywiadów z Muskiem, jego rodziną i obecnymi i byłymi współpracownikami. Dość szczegółowo opisuje jego pochodzenie, początki i rozwój biznesu w branży internetowej, kosmicznej i samochodowej. Dość mało tu o opisywanych w mediach kontrowersjach. Może to z powodu, że książka ma już prawie 10 lat, może z autocenzury autora, który był pod okiem samego Muska. W sumie najwięcej kontrowersji wrzuconych jest na koniec biografii... Wydawnictwo dało ciała, bo książka w formacie kieszonkowym ma tak mała czcionkę, że trzeba ją chyba czytać przez lupę...

Obsesja - i ten jeden na milion. Bardzo dobrze napisana biografia, nie można się oderwać od czytania. Zafascynowany, bohater przedstawiony w ciemnych i dobrych stronach życia. Może za kilka lat sięgnę po kolejną biografię i dowiem się jak Elon wytyczył nową erę podróży kosmicznych na Marsa...

Książka ukazuje Muska jako twórcę, który z powodzeniem przekształca każdy start-up w złoto. Od stworzenia PayPala, przez koncern samochodowy Tesla Motors, aż po firmę kosmiczną SpaceX, każdy krok Muska odciskał się na przemysłowej mapie świata. Jego zdolność do wywracania branż do góry nogami jest ukazana w kontekście jego niekonwencjonalnego stylu życia i pracy.
Biografia odkrywa kulisy sukcesu Muska, opisując zarówno jego wizje, jak i kontrowersje, jakie go otaczają. Polecam

Biografia...

Świetna książka nie tylko dla inżynierów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Można dowiedzieć się naprawdę dużo nie tylko o powstawaniu imperium Elona Muska, ale także o jego perypetiach osobistych i stosunku do pracowników. Serdecznie polecam także przedsiębiorcom szukającym inspiracji i motywacji, ta historia was nie zawiedzie.

Bardzo dobrze napisana, ciekawa, niebanalna, inspirujaca.

Bardzo dobrze napisana, ciekawa, niebanalna, inspirujaca.

Chciałam poszerzyć swoje horyzonty, stąd taka pozycja. Jak na moje potrzeby bardzo dobra i ciekawa. Elon Musk wizjoner, pasjonata, który tworzy postęp i pcha świat do przodu.
Stworzył lub współtworzył firmy: Zip2, PayPal, SpiceX, Tesla, SolarCity, X.com, w których wymyśla nowe produkty i technologie. Despotyczny ale skuteczny szef oraz trudny w obyciu człowiek.
Biografia obejmuje dzieciństwo, studia, zakładanie rodziny i firm lecz tylko do 2015 roku, więc od razu szukałam informacji co dalej tworzy jeden z najbogatszych przedsiębiorców świata.

Biografia...

Nienajgorsza.

Nienajgorsza.

Jeśli tak wygląda życie Muska to zachwytów nie ma. Książka chyba nie do końca przedstawia prawdziwego bohatera. Za dużo spraw biznesowych , a za mało takich zwykłych, codziennych i osobistych.

• Biografie
  • Biografia