Mikołaj Czarny Radziwiłł (1515-1565)

Józef Jasnowski Wydawnictwo: NapoleonV historia
NapoleonV
wojskowość staropolska wojny z Rosją
historia
wojskowość staropolska wojny z Rosją

Biografia Mikołaja „Czarnego” Radziwiłła powstała w 1939 roku. Została napisana w czasach, gdy styl był ważny i naukowcy nie zanudzali czytelnika wyliczaniem i rozstrzyganiem co do 1 żołnierza liczebności wojska, a starali się nadać treści odpowiednią barwność. Biografię mimo trudnych momentami, do zrozumienia, staropolskich zwrotów czyta się bardzo dobrze. Duża w tym...

• Biografie
  • historia
  • NZDR
  • Historia
  • Jagiellonowie
  • Rzeczpospolita Obojga Narodów
  • XVI wiek
  • RON i jej wojny i wojskowość w XVI-XVII-XVIII wieku
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Mikołaj Czarny Radziwiłł (1515-1565)