Kicia Kocia nie może zasnąć

Okładka książki Kicia Kocia nie może zasnąć
Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia (tom 13) opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Kicia Kocia (tom 13)
Media Rodzina
2013-01-01
2013-01-01
24 min.
kicia kocia literatura dziecięca dla dzieci anita głowińska sen

Jedna z niewielu z serii, co do której mam zastrzeżenia. Przed lekturą książki córka nie znała nawet słowa "potwór". Myślę, że opowieści o czających pod łóżkiem intruzach szybciej przestraszą aniżeli uspokoją dziecko. Podczas kolejnych czytań zwyczajnie pomijałam rzeczone strony.

Książeczka mająca na celu pokazanie i poskromienie dziecięcych lęków.
Kicia Kocia, tak jak większość dzieci, boi się ciemności i potworów. Ale z pomocą przychodzi jej mama, która (to bardzo ważne!) nie wyśmiewa jej ale wszystko rozumie i wspólnie z Kicią udowadnia, że potworów nie ma ani w szafie, ani w biurku ani nawet pod łóżkiem. A na ciemność ma jedną radę - przytulna lampka nocna.

Książeczka mająca na celu pokazanie i poskromienie dziecięcych lęków.

Ta książka, wiele razy nam pomagała w usypianiu. Czytana wiele razy przed snem. Tą znam już na pamięć, a o tej serii krótkich opowiadań o "Kici Koci" pisałam na moim blogu: https://matkawberku.pl/index.php/2018/11/01/kicia-kocia-gdzie-jest-szczurek/

Wieczorne problemy i strachy oswojone przez Kicię Kocię i jej mamę. Jak każdą inną część tej serii polecam.

Mama kici Koci to święta kocica: nie krzyczy, nie rozkazuje, a mądrze udawania swojemu dziecku, że racja lezy po jej stronie. Szkoda, że większość ludzkich matek nie ma w sobie tyle spokoju i cierpliwości.

Bardzo podobało mi się to całe szukanie potworów i wyjaśnienie mamy, że nie ma ich w domu. Rozmowa rodziców w innym pomieszczeniu uspokaja dziecko, bo wie, że oni tam są i może spokojnie spać. W taki prosty sposób można wszystko dziecku wyjaśnić.

Zmagamy się z lękami nocnymi - fajny patent na problemy z zasypianiem. Nam się podobało, mi zwłaszcza to że mama nie pozwala grać w piłkę, myjemy ręce przed kolacją i w ogóle to mamy to trzeba słuchać.
Jak zawsze, polecamy z moim dzieciem :)

Jak zawsze, polecamy z moim dzieciem :)

Dla mnie ta kobieta nie powinna pisać książek dla dzieci.
Mam uczyć dziecko że są potwory pod łóżkiem serio?
Brak słów..

Dla mnie ta kobieta nie powinna pisać książek dla dzieci.
Mam uczyć dziecko że są potwory pod łóżkiem serio?
Brak słów..

Idealna książka dla dzieci