Kup teraz - 20 ofert w cenie od 6.99 zł do 33.97 zł

Hanna Kowalewska Wydawnictwo: Zysk i S-ka kryminał, sensacja, thriller
Zysk i S-ka
kryminał, sensacja, thriller
2003-01-01

To moje pierwsze spotkanie z autorką. Myślę, że nie ostatnie. Urzekła mnie posługiwaniem się językiem polskim, prowadzeniem opowieści, czułością dla swoich bohaterów (choć tak różnorodnych i niedoskonałych) oraz ujęciem tematu.

„Julita i huśtawki” to książka o życiu w określonym miejscu i czasie. Narodziny, dorastanie, młodość. Pewnie każdy z bohaterów, gdyby mógł, do...

Nostalgiczna opowieść o pokoleniu urodzonym i dorastającym w smutnych czasach PRL-u. Hanna Kowalewska opisuje losy grupy znajomych pochodzących z niewielkiego miasteczka. Momentami historia jest niezwykle smutna, jednak czyta się ją szybko. Postaci zapadają w pamięć, zwłaszcza tytułowa Julita. Polecam.

Ach moja ukochana pani Hanna!!! Najpierw było Zawrocie, później Julita. Niełatwe życiorysy wielu ludzi, autorka potrafi jak mało kto poruszyć moje emocje i sprawić, że znów mi się przypomina za czym tak naprawdę tęsknię - za prawdziwą, magiczną i jedyną taką miłością, która zdarza się raz, tylko raz!
Ja bym dała tytuł: Julita i Anioły. Bardzo sobie cenię, że pani Hanna w...

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki. Muszę przyznać, że niezwykle udane. Wspaniała książka, przepięknie napisana. Historie kilkorga znajomych, przyjaciół, zakochanych, którym przyszło urodzić się i dorastać w dość wykolejonych czasach, czasach od wczesnego peerelu przez stan wojenny między innymi...Błyskotliwość i język na prawdę zrobiły na mnie...

Gorzka opowieść o pokoleniu dorastającym w małym miasteczku w okresie PRL-u. O wzlotach i upadkach młodych ludzi, którzy szukają, tego czego nie można kupić na kartki: miłości i sukcesu. Smutne, ale jak zawsze w przypadku Hanny Kowalewskiej - pięknie napisane i klimatyczne.

Moje drugie - po "Tam, gdzie nie czuć już lęku" i tym razem bardzo udane spotkanie z powieścią Kowalewskiej. Ciekawe portrety bohaterów, świetnie pokazany PRL w tle, małe miasteczko - jedna z najlepszych książek polskich autorek, jaką czytałam:) Polecam:)

Dawny świata, dawne grzechy. Trzeba dorosnąć i się z tym zmierzyć. Piękna, wzruszająca, wspaniale napisania książka o życiowych wyborach ale też o tym, że na pewne rzeczy wpływu nie mamy. Ot życie.

To moja pierwsza książka tej autorki, ale jestem pewna, że sięgnę po kolejne.
Język łatwy, aczkolwiek bardzo przyjemny w odbiorze. Przedstawiona rzeczywistość typowo peerelowska a na jej tle barwne postaci (z niezwykłą Julitą na czele) doskonale scharakteryzowane przez autorkę.
Piękna i porywająca lektura, zdecydowanie polecam :)

Czytanie historii o Julicie i innych bohaterach rozpoczynam nutką nostalgii za minionym okresem PRL. Lata 60, 70 to dzieciństwo i młodość tych, których spotykamy w powieści. Z każdą kolejną stroną sentyment ustępuje miejsca przygnębieniu i poczuciu bezsilności, autorka bowiem w bolesny sposób przywraca obrazy życia w ówczesnej Polsce.
Bohaterowie powieści i ich emocje...

1900

Piękna, poetycko- naturalistyczna książka o pokoleniu 56. PRL, narodziny Solidarności tłem dla życia grupki młodych ludzi, różnych, z różnych rodzin, tak jak różni są Polacy. W tle miłość, metafizyka, anioły...To była pierwsza książka Hanny Kowalewskiej, którą przeczytałam, ale sięgnę chyba po Zawrocie. Przejadły mi się opowieści o kobietach, które rzucają miasto i...

• 2012
  • Literatura polska