Dylematy ewolucji

Michał HellerJózef Życiński Wydawnictwo: Copernicus Center Press Seria: Nauka i religia filozofia, etyka
2016-02-18
1998-03-01
Copernicus Center Press
ewolucja biologia nauka religia teologia stworzenie Bóg
filozofia, etyka
2016-02-18
Nauka i religia
ewolucja biologia nauka religia teologia stworzenie Bóg

Lektura obowiązkowa dla tych którzy chcą bliżej poznać teorię ewolucji.

Upraszczając książka porusza dwa aspekty ewolucji, widzianą z punktu widzenia kosmologii (autorstwa Hellera) i z punktu widzenia biologii (tu głównie pisze Życiński). Pierwsza z wymienionych części dla mnie trudniejsza, fizyka jest mi odleglejsza niż biologia, a może po prostu ta nauka sama w sobie jest trudniejsza od drugiej. Jako zainteresowany różnymi aspektami ewolucji...

Bardzo ciekawa książka, która ukazuje ewolucję biologiczną w ramach matematyki. Ukazuje ona również zamysł Boży w tym procesie. Szczególnie polecam dla osób, które chcą się bliżej przyjrzeć tej teorii oraz poznać jaką postawę reprezentowali wobec niej zarówno naukowcy jak i KK na przestrzeni wielu lat(oraz dlaczego).

Dla mnie to była lektura obowiązkowa. Trzeba czytać z duża koncentracja uwagi. Język też miejscami skomplikowany.

• Chcę w prezencie
  • Ewolucja
  • Poszukuję
  • Literatura popularnonaukowa
  • Wypożycz z Biblioteki Raczyńskich
  • Religia, filozofia
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Dylematy ewolucji