Iluzja Skorpiona

Sławomir Kędzierski

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Przewaga Bourne’a Robert Ludlum, Eric van Lustbader
Przewaga Bourne’a Robert Ludlum, Eric...
Okładka książki Zagadka Bourne’a Robert Ludlum, Eric van Lustbader
Zagadka Bourne’a Robert Ludlum, Eric...
Okładka książki Odwet Bourne’a Robert Ludlum, Eric van Lustbader
Odwet Bourne’a Robert Ludlum, Eric...

Okładka książki Sankcja Bourne’a Robert Ludlum, Eric van Lustbader
Sankcja Bourne’a Robert Ludlum, Eric...
Okładka książki Przymierze Kasandry Robert Ludlum, Philip Shelby
Przymierze Kas... Robert Ludlum, Phil...
Okładka książki Piekło Arktyki James Cobb, Robert Ludlum
Piekło Arktyki James Cobb, Robert ...
Okładka książki Kod Altmana Robert Ludlum, Gayle Lynds
Kod Altmana Robert Ludlum, Gayl...

Nie jest to najlepsza pozycja bo obiecującym początku fabuła jest bardzo przewidywalna i nawet finał nie zaskakuje.

Słaba - dotarłem do połowy

Słaba - dotarłem do połowy

Książkę czyta się lekko. Niestety jest chwilami nudnawa, autor miejscami za bardzo skupia się na próbach wyjaśnienia motywacji postaci. Niektóre ich przemyślenia wielokrotnie się powtarzają.

Ludlum ma w dorobku o wiele lepsze i ciekawsze powieści. Ta jest okrutnie "przegadana" i zwyczajnie sztampowa, zachowania czy motywacje bohaterów wydają się być zaczerpnięte z jakiegoś "generatora powieści sensacyjnych".

To mój pierwszy kontakt z twórczością Ludluma i obawiam się, że ostatni. Lubię literaturę sensacyjną, szpiegowską z terrorystami, tajnymi służbami i wielką polityką w tle, ale ten brak realizmu w zachowaniach bohaterów aż bije po oczach. Nie da się tego czytać, jednak wolę Clancy'ego.

Cóż książka, do jakich ten autor przyzwyczaił swoich czytelników. Nie powaliła mnie jednak na kolana, pomimo obiecującego początku. Fabuła niestety dość przewidywalna, postać Amayi dość i jej głównego przeciwnika (tego dobrego) dość papierowe i jak dla mnie zbyt czarno-białe. Można to przeczytać, ale niekoniecznie.

Pan Ludlum ma wiele swietnych ksiazek - przeczytalem prawie wszystkie; a moje ulubione to:
- Tożsamosc Bourne'a
- Krucjata Bourne'a
- Mozaika Parsifala
- Przesylka z Salonik
- Protokół Sigmy
- Klatwa Prometeusza
A najlepsza to chyba TOŻSAMOSC BOURNE'A.
pozdrawiam ;]

- Tożsamosc Bourne'a
- Krucjata Bourne'a
- Mozaika Parsifala
- Przesylka z Salonik
- Protokół Sigmy
- Klatwa Prometeusza
A najlepsza to chyba TOŻSAMOSC BOURNE'A.
pozdrawiam ;]

Mam mocno mieszane uczucia po jej przeczytaniu, bo dawno tak intensywnej sinusoidy podczas czytanie nie miałam. Fragmenty były takie, że się oderwać nie byłam w stanie, fragmenty bezmyślnie przerzucałam, czytając "po łepkach". Trupów dużo (ale słusznych),uwikłanych osób jeszcze więcej. Niektóre elementy bardzo mocno naciągane, niemożliwe w rzeczywistości.
Ogólnie, uśredniając było ok. Ale tylko ok.

Ogólnie,...

Tragiczne, wtórne, motywacje bohaterów kompletnie irracjonalne. Brak słów. Ludlum potrafi dużo lepiej. Strata czasu.

Uwielbiam tego autora, choć muszę przyznać że na początku czytanie szło mi ciężko. Ogólnie uważam jednak że książka była warta aby po nią sięgnąć.

• Robert Ludlum
  • Thriller/sensacja/kryminał