Możesz to zrobić!

Okładka książki Możesz to zrobić! Paul Hanna
Okładka książki Możesz to zrobić!
Paul Hanna Wydawnictwo: Galaktyka poradniki

Nie skończyłam

Nie skończyłam

Nigdy się nie poddawaj,
nigdy.
To kwintesencja tej książki. I pamiętaj jeśli w kogoś dostatecznie mocno wierzysz, może on dzięki temu osiągnąć wszystko.

Nigdy się nie poddawaj,
nigdy.

Nie mam zaufania do poradników a ten jest do bólu przewidywalny

Nie mam zaufania do poradników a ten jest do bólu przewidywalny

Jest to kolejna książka wydawnictwa "Galaktyka", nad którą mogłem pochylić moje oczy. Swoim komentarze nie będę powielał tego, co napisali poprzednicy. Od siebie dodam, że na plus zdecydowanie zasługuje brak zbędnego rozwlekania informacji, dużo przykładów, dużo motywacji oraz budującej i zarazem ambitnej treści. Na minus niewątpliwie i bezdyskusyjnie KONIEC - za szybko, ba chciałoby się jeszcze :)

Niby poradnik motywacyjny jakich wiele, ale czyta się tę książkę niemal jak powieść. I jeśli treść potrafi poruszyć i sprawić, że chce się obdarowywać tą książką bliskich, to niewątpliwie autor zrobił kawał dobrej roboty. Polecam ;-)

Recenzja książki autorstwa Paula Hanny pt. „Możesz to zrobić” to pozycja posiadająca inteligencję, jedna z ciekawszych na rynku, inna niż tradycyjne podręczniki o motywacji czy drodze do sukcesu. Motto książki zapożyczone z filozofii Ray’A Kroc’a (założyciela sieci McDonald’s ),które brzmi „Żeby osiągnąć sukces, bądź pierwszy, bądź śmiały, bądź inny”. Autor wykorzystał je do skonstruowania pozornie niepozornej książki, która nie wyróżnia się ani formą graficzną, ani okładką, ale jej atutem jest treść i układ.
Inteligencja tej pozycji przejawia się w strukturze. Pozycja jest podzielona na 17 rozdziałów, którym autor nadał tytuły w formie motta ważnego dla treści. Łatwy dostęp do treści zapewniają krótkie podrozdziały. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest możliwość rozwinięcia tematyki rozdziału poprzez wskazówki zawarte w części „chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj”, w których autor odsyła czytelnika do innych fragmentów książki poruszających zgłębianą tematykę.
Inną wartością tej pozycji jest forma kontaktu z czytelnikiem. Książka ma charakter rozmowy, opowiadania. Prosty język powoduje, że wszystko jest jasne i zrozumiałe a bezpośredni przekaz nadaje treści charakter konwersacji, jakby uczestnictwa w rozmowie, którą autor przeprowadza z grupą osób, a my się temu przyglądamy mogąc w niej uczestniczyć. To ciekawe odczucie powoduje, że książka nie staje się poradnikiem, w którym autor podaje zasady do zastosowania w życiu, tylko pozwala czytelnikowi na ocenę treści i konfrontację jej z własnymi odczuciami czy doświadczeniami. Dużym atutem pozycji są życiowe przykłady przytaczane przez autora oraz wiersze, przypowieści, aforyzmy czy motta, które z jednej strony uzupełniają prezentowaną treść, ale z drugiej strony są swojego rodzaju ciekawa syntezą opisywanej problematyki.
Książka jest przeznaczona dla szerokiego grona odbiorców w każdym wieku, od nastolatków po ludzi dojrzałych. Może być fajnym prezentem dla przyjaciela lub współpracownika, który znalazł się na jakimś życiowym zakręcie. Może być też inspiracją w poszukiwaniu szczęścia, dla tych którzy czują niedosyt i marzą o czymś więcej niż już osiągnęli i nie wiedzą jak się oderwać od rzeczywistości.
Ocena 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

bardziejlubieksiazki.pl

Z każdej książki można wyciągnąć coś wartościowego – nawet jeśli nie jesteście fanami poradników i uważacie, że sami wiecie, jak macie żyć (na przykład ja!) – sięgnijcie po nią, bo naprawdę warto!

Po pierwsze dlatego, że Paul Hanna jest Australijczykiem 😉 Jest też najlepszym ekspertem od motywacji w Australii. Jego życie jest doskonałym przykładem na to, że jeśli wyznaczymy sobie cele i konsekwentnie będziemy dążyć do ich realizacji, na pewno uda nam się osiągnąć wszystko, co sobie założyliśmy. Paul Hanna jest wiarygodny, bo sprawdził na swojej skórze to wszystko, o czym pisze. A pisze świetnie – z lekkością, poczuciem humoru, z pasją i miłością do tego, co robi. I z takim delikatnym powiewem australijskiej mentalności – go with the flow i no worries.

Paul Hanna mówi wyraźnie – nie masz wpływu na to, co życie przynosi, nie możesz tego zmienić. Możesz jednak te zdarzenia zacząć postrzegać i oceniać inaczej. Naprawdę warto przejąć taką postawę. Nie lubię ludzi, którzy narzekają, ale nic nie robią. Nie narzekaj – zrób coś, żeby zmienić coś, co Ci przeszkadza. Jeśli nie chcesz nic robić – to nie narzekaj.

Książkę można czytać na dwa sposoby – wszystko po kolei, albo skacząc po tematach, która najbardziej nas interesują. Na początku każdego rozdziału jest wypunktowane, czego się możesz po nim spodziewać, czego się z niego dowiesz i czego możesz się nauczyć. Dla mnie najważniejszą wartością tej książki (oprócz poczucia humoru, lekkości i naprawdę mega pozytywnego i motywującego pisania) jest to, że nie są to teksty teoretyczne. Hanna pisze o konkretnych ludziach, konkretnych sytuacjach. Kiedy prowadzi szkolenia rozmawia z ludźmi, podchodzą do niego w trakcie przerw i opowiadają swoje historie. Hanna przytacza niektóre z nich, czasami podaje przykłady z własnego życia czy własnej pracy. A przecież najlepszym sposobem na motywowanie nie jest teoretyczny bełkot, tylko właśnie konkret – osoba, która mówi, ale co ważniejsze – pokazuje, że się da!

bardziejlubieksiazki.pl

Nie możemy zmienić kierunku wiatru,

ale możemy odpowiednio ustawić żagle.

Wyobraź sobie, że jesteś pilotem Boeinga 747. Masz w zasięgu ręki wszystkie urządzenia sterownicze pozwalające Ci na oderwanie się od ziemi. Jeżeli jednak włączysz autopilota, zaprogramujesz samolot, swoje życie, na konkretną wysokość. Będziesz całą drogę egzystować na tej samej wysokości. Możesz pociągnąć za drążki i zmienić wysokość lotu. By ją utrzymać, musisz przeprogramować swojego autopilota automatycznego. Musisz przeprogramować swój sposób myślenia o sobie samym.

Jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć. Na przykład to, że nigdy nie będziesz człowiekiem idealnym. Nigdy nie zadowolisz wszystkich. Nigdy nie oszukasz siebie samego. Musisz nauczyć się posługiwać Bankowym Kontem Poczucia Własnej Wartości. Musisz poznać Człowieka z Lustra. Musisz wiedzieć, że wszystkie niepowodzenia i irytacje nie tkwią w innych, a w Tobie. Musisz skończyć z ciągłym psuciem żywności w swojej głowie. Musisz przestać jeździć do pracy z tym człowiekiem. Musisz sprawić, by o wiele częściej "mieć szczęście" i tworzyć szczęśliwe zbiegi okoliczności. Musisz powiesić nad łóżkiem zdjęcie samochodu swoich marzeń. Jeżeli zależy Ci na tej pracy, musisz dobijać się do firmy sześć razy. Musisz dawać, aby zarobić. Trzymaj płytę Johna Denvera w samochodzie. Nie zostawiaj sobie żadnych wyjść ewakuacyjnych. Pamiętaj, że wady innych tkwią w Tobie.
Zdaj sobie sprawę, kto siedzi na stanowisku dowodzenia Twoim życiem.

Może nie wszystko udało Ci się zrozumieć. Może nie wszystkie powyższe rady wydały Ci się logiczne i przydatne. Na razie.
Do tego właśnie namawia nas Paul Hanna, ekspert w dziedzinie motywacji, w swojej książce "Możesz to zrobić". Autor w przystępny sposób, posługując się zarówno naukowymi stwierdzeniami, jak i przykładami z życia czy wskazówkami, opowie nam o znaczeniu dla naszego życia nastawienia, pewności siebie i entuzjazmu. Dowiemy się, w jaki sposób planować sobie cele i jak do nich dążyć, walcząc po drodze z wieloma przeciwnościami losu, kolejnymi murami i kłodami.
Jeżeli uważacie, że żyjecie na pewnej wysokości i obawiacie się wyłączyć autopilota, by zrobić coś innego i coś, o czym zawsze marzyliście, to już wiecie, gdzie szukać pomocy.

Nie możemy zmienić kierunku wiatru,

ale możemy odpowiednio ustawić żagle.

(...)

ak, jak poradników nie trawię, tak dla książki Paula Hanna’y zrobiłam wyjątek. Myślę, że wyciągnęłam z lektury kilka ważnych i mobilizujących prawd. Może i odpuszczę sobie proponowane przez autora ćwiczenia związane z rysowaniem, ale chętnie skorzystam z wizualizacji, czy list zadań albo intelektualnego skupiania się na celu. Już po samej tylko lekturze czuję się pewniejsza siebie. I Ty „Możesz to zrobić!”.

(...)

• Rozwój osobisty
  • Poradniki
  • Rozwój/psychologia
  • Chce ale nie mam
  • Od Wydawnictw

Dodaj cytat z książki Możesz to zrobić!