Książęta wolą szafiry

Okładka książki Książęta wolą szafiry
Shana Galen Wydawnictwo: Amber Cykl: Klejnoty (tom 3) Seria: Romans Historyczny [Amber] literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2016-03-08
Data 1. wydania:
2014-03-04
Ewa Morycińska-Dzius
hrabina kurtyzana oszustwo romans miłość szpieg uwodzenie

Pierwsza myśl, która przychodzi mi do głowy to James Bond w wersji kobiecej. Ale to dobre skojarzenie, bo kobiety szczególnie w tamtych czasach były obarczone wieloma obowiązkami, konwenansami, a przecież powszechnie wiadomo, ze obdarzone jesteśmy niezwykłą inteligencją i niebywałą skłonnością do intryg, a gdy dodać do tego urok, wdzięk i nieomylną kobiecą intuicję to wypisz wymaluj lady Lily.
Pośród obleśnych, zadufanych lordów znajdzie się oczywiście jeden przystojny, uczciwy i elegancki Pan- Darlington, który nie tylko okaże się nieocenionym pomocnikiem, wspaniałym kochankiem, ale także wybawicielem i tym którego z nieszczęścia wybawic trzeba. Lily chętnie się tego podejmie, oczywiście nie bacząc na to ze przy okazji zostanie żona księcia 😊.
Przyjemnie, ciekawie, z całą paletą emocji. Doskonały przerywnik między,,ciężkimi" pozycjami. Zapraszam

Romans historyczny „Książęta wolą szafiry” stanowi trzecią część trylogii o „Trzech Diamentach” – pięknych kobietach, które pod przebraniem kurtyzan zajmują się szpiegostwem.
Bohaterką tej części jest Lily Dawson, znana pod pseudonimem „Hrabina Uroku”. Rudowłosa i zielonooka piękność udając kurtyzanę zajmuje się szpiegostwem na rzecz Korony z plecenia tajnych służb” Foreign Office.
Ta książka odznacza się gęstą akcją (o którą romansu historycznego nigdy nie podejrzewałam), zaskakującym rozwojem wydarzeń i wartką narracją.
Jest to jedna z najlepszych powieści Shany Galen.

Dodaj cytat z książki Książęta wolą szafiry