Opowiem ci, mamo, co robią koty

Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią koty
Nikola Kucharska Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Opowiem Ci mamo interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
28 str. 28 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Opowiem Ci mamo
Nasza Księgarnia
2020-01-01
2020-01-01
28 min.
literatura polska Nikola Kucharska Joanna Wajs

Okładka książki Jak to działa? Sport Joanna Kończak, Nikola Kucharska, Katarzyna Piętka
Ocena 8,8
Jak to działa?... Joanna Kończak, Nik...
Okładka książki Jak to działa? Książki Joanna Kończak, Nikola Kucharska, Katarzyna Piętka
Ocena 8,9
Jak to działa?... Joanna Kończak, Nik...

Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią narzędzia Izabela Mikrut, Daniel de Latour
Ocena 7,6
Opowiem ci, ma... Izabela Mikrut, Dan...
Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią statki Marcin Brykczyński, Artur Nowicki
Ocena 8,0
Opowiem ci, ma... Marcin Brykczyński,...
Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią samoloty Marcin Brykczyński, Artur Nowicki
Ocena 7,2
Opowiem ci, ma... Marcin Brykczyński,...
Okładka książki Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód Katarzyna Bajerowicz, Marcin Brykczyński
Ocena 7,9
Opowiem ci, ma... Katarzyna Bajerowic...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Książka bardzo spodobała się mojemu trzylatkowi. Co prawda nie wszystkie karty go zainteresowały w równym stopniu, ale na pewno lektura była inspiracją do zabawy. Przez kilka dni bawiliśmy się w naśladowanie póz, w jakich potrafi zasypiać Gbur :) No i schemat budowy kota - rozbawił nas bardzo.

Fajna i trochę szalona książka o kotach, która może spodobać się najmłodszym.

Fajna i trochę szalona książka o kotach, która może spodobać się najmłodszym.

Graficzka Nikola Kucharska jest zapewne doskonale znana wszystkim właścicielom dzieci. Od kilku dobrych lat tworzy bajecznie kolorowe książeczki dla narybku, takie tekturowe, z olbrzymimi rysunkami i olbrzymią ilością szczegółów. Każda kolejna ilustracja – a jest ich z reguły kilkanaście – przynosi nowe detale z życia bohaterów, odsłania kolejne ich przygody.

Nie inaczej jest i tym razem. Młody czytelnik w Opowiem ci, mamo. Co robią koty będzie śledził przygody kilkunastu kotów mieszkających w okolicy. Pozna ich zwyczaje, preferencje, przyzwyczajenia, a przy okazji dostanie sporo informacji o zachowaniu tych zwierząt. Ze znajdujących się na każdej stronie informacji maluch dowie się, że koty preferują nocny tryb życia, a większość dnia spędzają na spaniu. No i lubią wspinać się na drzewa, choć niekoniecznie potrafią z nich zejść.

Atutem Opowiem ci, mamo. Co robią koty jest humor, który docenią tak młodzi, jak i starzy. Zobaczą tu kota skaczącego za kaczką do jeziora, futrzaka paradującego z bardzo dumną miną po dachu i grubego, który zazwyczaj udaje bochenek chleba. Koty są tu w końcu wszędzie: w domach i na samochodach, w śmietnikach, na podwórkach, w dziuplach. Wylegują się na krzesłach, baraszkują w trawie, spacerują po płotach i czekają, aż spadnie im jakiś przysmak.

W domu każdego miłośnika kotów ta książka znaleźć się powinna. Zwłaszcza jeśli dany miłośnik hoduje również dzieci w stadium pełzającym bądź ciut tylko dojrzalszym. Opowiem ci, mamo. Co robią koty dzięki tekturowej konstrukcji przetrwa naprawdę dużo, a przy okazji udowodni maluchowi, że futrzak to fajna sprawa.

PS1. W serii wyszła też książka o psach i pająkach. Pociągach, autach, żabach czy chociażby dinozaurach…
PS2. Koty jak wszystkie inteligentne stworzenia najchętniej nie robią nic.

Więcej recenzji:

Nie inaczej...

Książka należy do serii Opowiem Ci mamo. Jest dużego formatu z twardymi stronami. Niemal w całości są to bogato ilustrowane karty, z małą ilością wierszowanego teksu. Książka ma zachęcać i uczyć opowiadania przez same dzieciaki. Ilustracje są na tyle szczegółowe, że podczas każdego „czytania” możemy znaleźć nowe elementy i zbudować nową historię, dzięki czemu rozwijamy spostrzegawczość dzieci.
Co robią koty to niemal kompendium wiedzy dla dzieci o zachowaniu i życiu kotów. W życie kotów wprowadzi nas Gbur – gruby, poukładany i spokojny kocur, oraz świeżo adoptowana rezolutna ruda kota – Żabka. Z Gburem i Żabką nie będziecie się nudzić, a dzieci odkryją wspaniały świat kotów!

Gbur to typowy rozpieszczany kocur, którego życie toczy się od miski do kanapy. Jego właściciele martwią się o swojego grubaska, więc postanawiają adoptować Żabkę, rudą kotkę ze schroniska która wprowadzi nową energię do domu Gbura. Poznamy również spore grono ich kocich przyjaciół. W książce poza zabawnymi ilustracjami autorka przygotowala dla najmłodszych czytelników zadania i ćwiczenia na spostrzegawczość.

Opowiem Ci mamo: co robią koty to książka niezwykła. Łączy w sobie bowiem wiele elementów. Zabawna historia, która rozśmieszy zarówno malca jak i jego czytającego rodzica. Dziecko pozna też koty i ich zwyczaje, a także poćwiczy swoją spostrzegawczość rozwiązując zawarte w książce zadania. Poza tym świetne wydanie – duży format i kartonowe strony oraz wspaniałe ilustracje nadaja tej książce niepowtarzalnego wyglądu. Polecam!

Świetna książka, dla najmłodszych miłośników kotów, ale też dla tych trochę straszych. Potrafi zaciekawić i bawić jednocześnie.

Kocia encyklopedia, dzięki której Twoje dziecko pozna świat zwierząt oraz będzie ćwiczyć spostrzegawczość poprzez wyszukiwanie szczegółów. Gorąco polecam.!

Ciekawa i interesująca - to doskonałe przymiotniki by nazwać całą serię "Opowiem Ci mamo" ten tom jest dowodem na to że przy czytaniu książeczki twój maluch może również się doskonale przy tym bawić i poznawać otaczający go świat.

Świetna książka o życiu kotów, którą można nawet uznać za encyklopedię! Fajne zagadki i świetne ilustracje, a wszystko dla najmłodszych.

Kota miałam kiedyś, więc mnie bawi mocno.
Dla syna koty to tajemnicze zwierzaki, których nie zna i nie rozumie - więc fajnie przybliżyła mu temat.

Kota miałam kiedyś, więc mnie bawi mocno.

Dodaj cytat z książki Opowiem ci, mamo, co robią koty