Podróż po Anglii.Dziennik podróży po Anglii i Szkocji w roku 1790.

Okładka książki Podróż po Anglii.Dziennik podróży po Anglii i Szkocji w roku 1790.
Izabela Czartoryska Wydawnictwo: Tako biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Tako
2015-12-01
2015-12-01
wspomnienia pamiętnik dziennik z podróży Anglia Izabela z Flemmingów Czartoryska XVIII wiek

Relacja Izabeli Czartoryskiej z podróży po Anglii i Szkocji ma bardziej charakter notatek, niż rozbudowanych opisów. Autorka wymienia odwiedzone miejsca - parki, ogrody, zamki, miasta, rezydencje arystokratów, manufaktury i fabryki. Jej samej w tym diariuszu jest niewiele - nie pisze o swoich prywatnych przeżyciach czy odczuciach. Byłam też ciekawa jej opinii na temat problemów i przemian zachodzących ówcześnie w Anglii - niestety nie znajdziemy takich informacji w jej dzienniku.

Polecam osobom zainteresowanym historią sztuki. Na plus również samo wydanie - bogato ilustrowane, z wyczerpującymi komentarzami ze strony edytorów.

rewelacja!

rewelacja!

Dodaj cytat z książki Podróż po Anglii.Dziennik podróży po Anglii i Szkocji w roku 1790.