Kup teraz - 14 ofert w cenie od 6.99 zł do 32.90 zł

The Heart Goes Last
literatura piękna
9788380320918
Małgorzata Maruszkin

Fabuła sama w sobie jest bardzo kreatywna i ciekawa, ale wydaje mi się, że autorka więcej chciała przekazać niż finalnie zrobiła.
Wyjątkowo nie podobało mi się zakończenie, natomiast bardzo przypadły mi do gustu - styl narracji oraz język, którym posługuje się autorka.

Jestem miłośniczka prozy Margaret Atwood. Niestety, jak się okazało, nie wszystkie książki są udane. "Serce... " odebrałam jak infantylną opowiastkę z mętnym (żadnym?) przesłaniem. Ciągnące się niemiłosiernie monologi wewnętrzne dwójki głównych bohaterów nużą, nudzą i zawstydzają bezmyślnością. Sam pomysł wydaje się ciekawy i pełen potencjału, jednak w miarę rozwoju akcja...

Powieść zaczyna się naprawdę intrygująco, trochę futurystycznie, apokaliptycznie, dystopijnie. I czyta się bardzo dobrze, aż w którymś momencie historia upada, zaczyna się dziwnie ciągnąć, gubi swoją świeżość. Zakończenie mocno mnie rozczarowało.

Genialny pomysł, ciekawy wstęp do historii, po czym następuje morderstwo na powieści popełnione tępym toporkiem. Serce umiera ostatnie, bo najpierw umiera mózg im dalej czytelnik w to brnie. Po dobrym i zachęcającym początku styl pisania mizernieje serwując powiastkę dla czytelnika wieku lat 14, gdzie jedynym elementem, który jednak przemawia za tym, aby jednak przepisać...

W powieści Serce umiera ostatnie autorka kreuje świat, w którym wszystko zostaje wywrócone do góry nogami, czerpiąc z kilku gatunków literackich: science-fiction, powieści psychologicznej, książki obyczajowej, komedii i elementów satyry.

W czytelniczej "karierze" strasznie lubię momenty, w których czytając pierwszą książkę nieznanego dotąd autora, mówię sobie w myślach: "Kurde, ale to jest dobre!", po czym zazwyczaj pożeram zachłannie wszystko inne, co autor napisał. Tak było z powieściami Paula Austera, Artura Pereza-Reverte, Johna Boyne'a, Elisabeth Strout czy Borisa Akunina (choć, rzecz jasna, nie jest...

Historia z potencjałem. Ciekawy pomysł i dużo tajemnic. Niestety coś się rozjechało i zakończenie kompletnie mnie nie przekonało.

Autorka przedstawia ciekawy rodzaj ograniczania wolności tak, żeby pozbawiani wolności sami tego chcieli. idea interesująca, gorzej z przedstawieniem historii. Od połowy straciłam zainteresowanie, końcówka napisana jakby na siłę.

zręcznie napisana futurystyczna przyszłość, która może nas spotkać, „koniec świata”historia małżeńska, pragnienia, i jak dążymy do realizacji swoich marzeń, do czego możemy się posunać, by osiągach iluzoryczne szczęście;

urocze.

• 2018