Tajemnica kryształowych czaszek

Okładka książki Tajemnica kryształowych czaszek Ceri Louise Thomas, Chris Morton
Okładka książki Tajemnica kryształowych czaszek
Ceri Louise ThomasChris Morton Wydawnictwo: Amber literatura piękna
Amber
2008-01-01
2008-01-01

Okładka książki Tajemnica Kryształowych Czaszek Ceri Louise Thomas, Chris Morton
Tajemnica Krys... Ceri Louise Thomas,...

Miałem tą książkę jakieś 20 lat temu, czytałem ją i zaszuflatkowałem ją w dziale bajki i bajdurzenia. Kilka lat temu opadła mi dolna szczęka z zdziwienia gdy w wiadomościach na Polsacie pokazano tę czaszkę, była o nich krótka wzmianka-- dowód na to że istnieją. jestem w szoku !

Witam. To jedna z niewielu książek których się pozbyłem w niemiły dla niej sposób. Dałem 1 punkt bo nie można dać ujemnych. Gdyby była w kategorii mity i dziennikarskie pitolenie to nie wkurzyłbym się tak bardzo. Ale reklamowana była jako pozycja popularnonaukowa czym po prostu nie jest. Jak to porównać np. do "Zagadki neandertalczyka...", którą kupiłem w tym samym okresie, czyli jeszcze przed 2000 r. Nie chcę nikogo zniechęcać ale w podobny sposób załamałem się chyba tylko "Zakazaną Historią". Pozdr. P.

Trochę przykra jest ta książka, głównie za sprawą sceptyzmu autorów. Z jednej strony może tego wymagał „reporterski” format tej książki, ale z drugiej - mają okazję spotykać się z tak wyjątkowymi ludźmi, a po niemal każdym z tych spotkań zadają pytanie - czy on nas nie nabiera? Czy ona nie nabija nas w butelkę?

Przy magicznych rytuałach przewracają oczami, przy wysłuchiwaniu legend rdzennych mieszkańców Ameryki pukają się w głowę, ogólnie taki jest właśnie klimat tej książki. Zdecydowanie brakuje tu szacunku.

Przy magicznych rytuałach przewracają oczami, przy...

Rewelacyjna!Temat kryształowych czaszek potraktowany został bardzo wnikliwie na wszystkich poziomach.Autorzy włożyli sporo wysiłku w zebranie takiej ilości informacji i materiałów. Książkę czyta się jednym tchem.Polecam wszystkim osobom o otwartych umysłach.

„Tajemnica kryształowych czaszek” jest ciekawą książką, w której autorzy z detektywistyczną zaciętością starają się zbadać tajemnicę kryształowych czaszek, tajemniczych przedmiotów, o których wspominają legendy w wielu miejscach świata. Według dawnych legend są niemal magiczne i mają kryć wiedzę o naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Chris Morton wraz z Thomasem Ceri Louisem przemierza cały świat, zbierając liczne informacje na temat tych zadziwiających artefaktów.

Według prastarej indiańskiej legendy trzynaście zaginionych kryształowych czaszkach ma zawierać wiedzę o przeszłych i przyszłych losach rodzaju ludzkiego. Wiedza ta zostanie nam pewnego dnia ujawniona, lecz dopiero wtedy, gdy będziemy na to gotowi. Kryształowe czaszki są zdumiewającymi artefaktami, które po dziś dzień kryją wiele tajemnic. Tak samo, jak Stonehenge, egipskie piramidy czy rysunki Nazca te wykonane z dbałością i pietyzmem przedmioty, nadal skrywają przed nami najważniejsze pytanie. Jakie było ich przeznaczenie?

Na początku XX wieku w ruinach starożytnego miasta Majów odnaleziono kryształową czaszkę, a po niedługim czasie znaleziono siedem następnych, wywołując tym samym burzliwą dyskusję na całym świecie. Zdumiewające artefakty najprawdopodobniej są wytworem prastarej cywilizacji, a ich przeznaczenia nie potrafimy po dziś dzień rozszyfrować. Możliwe, że kiedyś uda się rozwiać tajemnice, które kryją dzieła wykonane przez pradawną rasę Starszych Bogów.

„Tajemnica kryształowych czaszek” to pozycja zawierająca kolejne pytania, które domagają się odpowiedzi. Książka potrafi zaciekawić i miejscami nie raz zaskoczyć. Całość napisana jest lekko i ciekawie, sprawiając, że od lektury wręcz nie można się oderwać. W niniejszej publikacji znajdziemy również wiele zdjęć, które pomogą w lepszy sposób wsiąknąć w temat tych zadziwiających artefaktów. Odkrycia tego rodzaju dają wiele do myślenia i nastręczają jeszcze więcej kłębiących się pytań i niejasności. Z pewnością jeszcze wiele zadziwiających tajemnic starożytnych cywilizacji skrywa się przed nami w przepastnych mrokach wieczności. Polecam.

Książka nie tylko dla wielbicieli przygód Indiany Jonesa, choć czyta się ją jak książkę przygodową, a nie popularnonaukową. Opowieść o jednej ze wzbudzających największe emocje zagadek archeologicznych. Wielka mistyfikacja, a może jednak artefakty pozostawione przez starożytną cywilizację? Fascynujące są fragmenty dotyczące wciąż żywego kultu czaszek, zwlaszcza że podania o nich powtarzają sie u wielu ludów, które nie powinny historycznie mieć ze sobą kontaktu.

• XI-V
  • Literatura Faktu, Reportaże
  • POSIADAM
  • Posiadam / Paleoastronautyka; UFO; Zagadki i tajemnice
  • 365
  • Mity / Antropologia / Archeologia

Dodaj cytat z książki Tajemnica kryształowych czaszek