Pragmatyka rosyjskich zaklęć leczniczych

Okładka książki Pragmatyka rosyjskich zaklęć leczniczych
Joanna Rybarczyk-Dyjewska Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
2015-01-01
2015-01-01
zaklęcia klątwa

To krótka acz bardzo treściwa pozycja o tzw. magii słowa na przykładzie rosyjskich zaklęć leczniczych towarzyszących przy leczenie przez znachorów w kulturze ludowej. Autorka opisuje rozumienie "choroby" na Wschodniej Słowiańszczyźnie, a w dalszych rozdziałach typy choroby i jakie zaklęcia im towarzyszyły, oraz jakie funkcje spełniały te "czary". Można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. Szkoda jedynie, że owe zaklęcia przytoczone są w oryginale, języku rosyjskim, którego ja nie rozumiem.

Dodaj cytat z książki Pragmatyka rosyjskich zaklęć leczniczych