John Irving Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura piękna
Prószyński i S-ka
literatura piękna
2016-03-17

Na półkach: , , , , , ,

Wzruszająco, czule i zabawnie. Lubię, jak Irving snuje swoje opowieści.

Bardzo dziwna książka, ale bardzo na plus. Czarna komedia odwracająca bieg wydarzeń w jedną chwilę.

Nie tak dobre jak „Regulamin tłoczni win” czy „Modlitwa za Owena” , ale poziom na tyle utrzymany, abym mogła jasno i wyraźnie ogłosić, iż John Irving zostaje moim najulubieńszym pisarzem. Jestem bliska zrobienia mu prywatnego ołtarzyka :)

Długo męczyłam się z tą pozycją i w sumie przeczytałam tylko 1/5 powieści.
Nie jest to zła historia, ale bohaterzy jakoś szczególnie mnie do siebie nie przekonali - być może dlatego, że większość historii dzieje się w czasach dzieciństwa narratora, a może dlatego że przedstawiony świat tak bardzo różni się od obecnego (te niedźwiedzie!), a może po prostu od mojego świata...

Nie mogłam odejść od tej książki. Z całą pewnością jest to lektura wyjątkowa i niejednokrotnie zaskakuje. Bardzo podobali mi się skonstruowani w różny sposób bohaterowie.

Na półkach: , , , , , , , , , , , ,

Jest w prozie, w stylu, w klimacie, w narracji i dialogach Irvinga coś, co unosi opowieść do rangi dzieła dojrzałego, bezkompromisowego, bezcenzuralnego, wywalającego bebechy, uświadamiającego nam ludziom, jak żyć, jak jak wygląda życie od środka, od jego trzewi, gdy tak człowiek zamknie się w czeluściach codzienności, wstawiając swoje życie w nawiasy rozmaitych problemów i...

„Hotel New Hampshire” Johna Irvinga to powieść z gatunku czarnej komedii.
Bohaterami są członkowie ekscentrycznej rodziny Berrych. Ich największym marzeniem jest posiadanie dochodowego hotelu. Pewnego dnia stają się właścicielami Hotelu New Hampshire. Życie ich jednak nie oszczędza. Tragedie nie omijają. Oni sami wikłają się w sytuacje iście komiczne.

„Życie jest na...

Mam bardzo mieszane odczucia po przeczytaniu tej książki. Z jednej strony mamy tutaj bardzo ciekawe i oryginalne postacie, natomiast z drugiej strony książka nie miała momentów w których by mnie wciągnęła i zaintrygowała. Bardzo ciężko się ją czyta i raczej bez przesadnego zainteresowania - co dalej. Książka na pewno nie jest też dla osób, które nie akceptują daleko idącej...

Będąc jeszcze w połowie dałabym książce 9 gwiazdek. Od połowy ilość gwiazdek zaczęła się zmniejszać. Ostatnie 100 stron to już była prawdziwa męka. Jestem otwarta na wiele rzeczy i tolerancyjna, ale nie wszystko w tej książce da się przeskoczyć. Obrzydliwa porażka

Dyskusje

2 098