Śmierć i trochę miłości

Okładka książki Śmierć i trochę miłości
Aleksandra Marinina Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Anastazja Kamieńska (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Anastazja Kamieńska (tom 7)
Смерть и немного любви
W.A.B.
2005-01-01
2005-01-01
Elżbieta Rawska
Aleksandra Marinina

więcej Więcej

Kolejna Marinina, pochłania się to jedno za drugim, błyskawicznie.

Znalazłem karton z książkami w piwnicy, a tam kolejne książki które przeczytałem. Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Marinina jak zwykle trzyma poziom, ale tym razem napisała o jedno zdanie za dużo, przez co mordercę zgadłam już w połowie. Nie lubię tak

Moja ulubiona bohaterka, major milicji Anastazja Kamieńska wyszła za mąż. Oczywiście zawarcie związku małżeńskiego odbyło się w bardzo niestandardowy sposób. Ale to właściwie nie dziwi. Nastia jest przecież dość oryginalną postacią. A z tym wydarzeniem powiązane są morderstwa dwóch panien młodych. Nastia mimo, że przebywa na urlopie angażuje się w śledztwo. Przy okazji, jak...

Autorka świetnie przedstawia ludzi. Każdy człowiek jest jak pudełko z niespodzianką w środku, a w tej niespodziance jest kolejna niespodzianka. Pisze o ludziach z sympatią, ale bardzo, bardzo racjonalnie.
Właściwie sama zagadka kryminalna jest tylko pretekstem do pokazania różnych ludzi, i tego jacy są nieoczywiści. Jak ich zachowanie jest spowodowane przez geny,...

Najsłabsza i niestety nudna część serii z Anastazją Kamieńską.

Na półkach: , , , ,

(…) im więcej słów, tym mniej są przekonujące.

Major Anastazja Kamieńska w przeddzień swojego ślubu otrzymuje zagadkowy anonim o treści : " Nie rób tego, bo pożałujesz". Z uwagi na swą pozycję kobieta jest zaniepokojona. Zleca kolegom z zespołu śledczych zbadanie tej sprawy. Nazajutrz w urzędzie stanu cywilnego dochodzi do zabójstwa dwóch panien młodych. Dwie godziny...

Jakie to szczęście, że w świecie kolejnych związków, rozwodów, i małżeństw ,traktowanych tak lekko, jakby to było wyjście na kawę, główna bohaterka ma tak idealny związek tak idealnym partnerem..
Ale książka jako taka ciekawa i warta przeczytania, jak ktoś lubi kryminały.

jak zwykle nie zawodzi

Nuda.

no nie spodziewalam sie az tak wartkiej akcji. biorac ksiazke nie sądzilam ze to Rosja i jej klimaty ale przyznam ze naprawde fajny jezyk wartka akcja i nie mozna sie nudzic.
początkowo gubilam sioe w bohaterach ale po 1/3 mozna juz koajrzyc doskonale.
mysle ze wezme jeszcze niejedna ksiazke tej autorki.

• Kryminały
  • 2012