Na srebrnych skrzydłach

Evan Currie Wydawnictwo: Drageus Publishing House Cykl: Hayden War (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
On Silver Wings
Hayden War (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Justyn Łyżwa
science fiction space opera militarne SF

Niestety książka sprawia wrażenie prologu do właściwej książki i tak naprawdę posiada fabuły tyle co prolog do nie jednej książki. Niestety nie zachęciła mnie do sięgnięcia po kolejne części.

2091

Lekkie,militarne SF ktore czyta sie dosyc przyjemnie.
Co prawda ,postacie sa plaskie,trudno sie z kimkolwiek zwiazac,ale akcja jest dynamiczna,caly czas sie cos dzieje.

Na srebrnych skrzydłach to pierwszy tom kolejnego cyklu SF znanego (i lubianego przeze mnie) autora - Evana Currie.
Książka ta utrzymana jest w konwencji Military SF i pokazuje atak obcych na planetę zwaną Światem Haydena.

Protagonistą jest sierżant Sorilla Aida, prawdziwy Rambo w spódnicy, a w zasadzie w pancerzu bojowym. Jednoosobowa armia i przywódca partyzantki,...

Choć nie jestem fanem futurystycznej fantastyki tak tutaj książkę pochłania się nad wyraz sprawnie, przede wszystkim ze względu na wartką akcję od początku do końca.
Może sama pozycja nie zapadnie w pamięci na dłużej, ale znajdzie się tu kilka ciekawych pomysłów.
Po lekturze pozostaje jedynie alergia na wszelkie "ajowanie" którego w niej pełno, jakoś nie przepadam za...

Wybuchy, strzały, kosmici z kosmiczną bronią, gwiezdna armada, eksplozje, super kosmiczny bojowy kombinezon, bohaterka a'la Ellen Ripley, eksplozje... a to już było. Ale w sumie cała książka o tym traktuje. Czysta rozrywka, bez silenie się na jakieś przesłania, drugie dna itp. Czyta się dobrze i szybko. I co ważne nie męczy w żaden sposób. Długość w sam raz, bo gdyby autor...

Dobra książka, kosmos, walka, gł. bohaterKA :) Super czekałam na następne aż się do nich dobiorę ;)

Książkę znalazłam na stronie z "polecajkami" LC. Z ciekawości postanowiłam po nią sięgnąć i nie żałuję - warto było.

Świat Haydena atakują obcy. Zamieszkujący go koloniści muszą szukać schronienia w dżungli. Na pomoc rusza im oddział żołnierzy. Niestety, na planetę udaje się dotrzeć tylko sierżant Sorilli Aidzie.

Mocną stroną książki jest zdecydowanie wartkie tempo akcji....

2059

Co z tego, że to wszystko już było na stronach innych książek, i nieustraszona bohaterka w odmętach kosmosu, i bitwy z Obcymi, inne układy planetarne i walka o przetrwanie gatunku? Czy to coś zmienia? Nie. Książkę ,a zarazem początek większego cyklu świetnie się czyta i traktując jako czystą rozrywkę, można bez problemu, każdemu fanowi fantastyki polecić.

Doskonała rozrywka i to w klimatach, jakie mi odpowiadają, Kosmos, wredna wroga obca cywilizacja, jatka i akcja, no i przede wszystkim kobieca główna bohaterka: wredna i wojownicza – dla niej jedna gwiazdka więcej.
Samo uniwersum oczywiście bardziej „fiction” niż „science”: gdybyśmy trafili na cywilizację zdolną do produkcji broni grawitacyjnej (o ile takie coś jest...

110/2017 (A)

Dyskusje

• Audiobooki
  • Fantastyka
  • Audiobook
  • Ebook
  • Audio

Dodaj cytat z książki Na srebrnych skrzydłach