Burza piaskowa

Okładka książki Burza piaskowa
James Rollins Wydawnictwo: Albatros Cykl: Sigma (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Grzegorz Sitek
Grzegorz Sitek

Okładka książki Ewangelia Krwi Rebecca Cantrell, James Rollins
Ocena 7,0
Ewangelia Krwi Rebecca Cantrell, J...
Okładka książki Niewinna krew Rebecca Cantrell, James Rollins
Ocena 7,4
Niewinna krew Rebecca Cantrell, J...
Okładka książki Wyłącznik awaryjny Grant Blackwood, James Rollins
Ocena 7,3
Wyłącznik awar... Grant Blackwood, Ja...

Jakbym miał 15 lat, to by mi się ta książka spodobała. Niestety, dawno już nie mam. Fabuła rodem z filmów akcji klasy C, do tego te piramidalne naukowo-technologiczne bzdury. Za dużo w życiu już przeczytałem, żeby się na to złapać.

W czasie wielkiej burzy w British Museum wybucha żelazny wielbłąd niszcząc doszczętnie całą galerię. Wszyscy myślą, że przyczyną był piorun kulisty. Podczas sprzątania jedna z archeologów wydobywa ze zniszczonego kamiennego posągu żelazne serce wypełnione dziwnym płynem. Znaleziskiem interesuje się amerykańska agencja Sigma, która zwalcza terroryzm.
"Burza piaskowa" Jamesa...

Antymateria i arabskie tajemnice. Pojedynek agentów i wykopaliska na pustyni. Genetyka i magia. Miliarderka i jej sekrety. A wszystko pędzi jak szalony dyliżans, w galopie przez kontynenty, kraje i miasta, z agentem Sigmy ledwo trzymającym wodze.

Jest to pierwsza książka Jamesa Rollinsa, którą przeczytałam. Świetne połączenie naukowych faktów z fikcją, ciekawe postacie: nieśmiała doktor Safia Al-Maaz, pewna siebie lady Kara Kensington czy narwany doktor Omaha Dunn to tylko niektóre z barwnych postaci pojawiających się w tej historii. Nie można też zapomnieć o tajemniczym Painterze Crowe, agencie Sigmy. Cóż to by...

Muszę przyznać, że to takie raczej średnie było. Duże nadzieje pokładałam w wątku archeologicznym, ale kompletnie mnie nie wciągnął. Wszelkie sekrety znajdują swoje rozwiązanie bez żadnych fajerwerków. Wątek miłosny? Męczyłam się bardziej niż ten nieszczęsny trójkąt razem wzięty. A szkoda, po Amazonii miałam nadzieję na kawał przyzwoitej przygodówki.

Na półkach: , , , ,

Pierwsza część serii SIGMA FORCE ma miejsce zarówno w Wielkiej Brytanii jak i Stanach Zjednoczonych oraz Omanie, co czyni ją naprawdę wciągającą i intrygującą książką.

W Muzeum Brytyjskim ma miejsce tajemniczy i groźny wybuch, który nie dość, że niszczy potężne zbiory archeologiczne to jeszcze w dziwny sposób zabija jednego z ochroniarzy. Co ma z tym wspólnego słynny...

Nie przebrnąłem do końca. Za stary jestem na takie historie

Ocena: 9,5/10

Pokaż mimo to video - opinia

Fabuła książki mnie wsciagla, czasem tylko opisy przydlugie

James Rollins Burza piaskowa Zobacz więcej
James Rollins Burza piaskowa Zobacz więcej