Dryndą po Krakowie

Antoni Wasilewski Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie publicystyka literacka, eseje
Wydawnictwo Literackie
Kraków eseje Wasilewski
publicystyka literacka, eseje
Kraków eseje Wasilewski

Na półkach: , , , ,

"Dryndą po Krakowie" to zbiór felietonów Antoniego Wasilewskiego (1905-1975), znanego przed laty, choć dziś już nieco zapomnianego felietonisty "Dziennika Polskiego", rysownika, radiowca i gawędziarza. Felietony te pochodzą z okresu po powrocie autora z osiemnastoletniej emigracji w Wielkiej Brytanii.

Motywem przewodnim tych tekstów jest miasto Kraków. Z jednej strony...

• Kraków
  • BIBLIOTECZKA