Płomienne gody

Masterlab
2013-01-01
2013-01-01

1945

Siłą rozpędu przeczytałam kolejny utwór Grabińskiego; nie powieść, nie opowiadanie nawet, ale kilkudziesięciostronicową nowelkę.

Zaskakująca w pomyśle, wciągająca, nie potrzebująca zbyt wzniosłych słów, aby opisać dramat bohatera - znanego chemika Władysława Korzyńskiego; dramat podwójny, bo uzmysławiający mu jego ułomność, rzutującą na życie osobiste, a równocześnie uświadamiający tragedię, do jakiej dopuścił ulegając namiętnościom kobiety, swej przyszłej żony.

Odkrycie bolesnej prawdy i poczucie winy za wyrządzoną krzywdę, prowadzi do tragicznego finału.

Dodaj cytat z książki Płomienne gody