Superman 11/1993

1993-11-01
52 min.
Katarzyna Rustecka
DC Comics superbohaterowie

Okładka książki Tomb Raider Archiwa Tom 1 Dan Jurgens, Francis Manapul, Andy Park
Ocena 7,7
Tomb Raider Ar... Dan Jurgens, Franci...
Okładka książki Superman: Kryzys szkarłatnego kryptonitu John Byrne, Kerry Gammill, Dave Hoover, Dan Jurgens, Bob McLeod, Jerry Ordway, Roger Stern, Curt Swan
Ocena 6,5
Superman: Kryz... John Byrne, Kerry G...
Okładka książki Superman – Action Comics: Booster Gold Brett Booth, Will Conrad, Dan Jurgens
Ocena 6,8
Superman – Act... Brett Booth, Will C...
Okładka książki Superman – Action Comics: Efekt Oza Viktor Bogdanovic, Will Conrad, Dan Jurgens, Guillem March, Ryan Sook, Rob Williams
Ocena 6,8
Superman – Act... Viktor Bogdanovic, ...

Okładka książki Superman 9/1996 Tom Grummett, Dan Jurgens, Karl Kesel
Ocena 7,7
Superman 9/1996 Tom Grummett, Dan J...
Okładka książki Superman 8/1995 Brett Breeding, Dan Jurgens
Ocena 7,6
Superman 8/1995 Brett Breeding, Dan...
Okładka książki Superman 11/1996 Tom Grummett, Dan Jurgens, Karl Kesel, Joe Rubinstein
Ocena 7,5
Superman 11/1996 Tom Grummett, Dan J...
Okładka książki Superman 9/1995 Jon Bogdanove, Tom Grummett, Jerry Ordway, Louise Simonson
Ocena 7,3
Superman 9/1995 Jon Bogdanove, Tom ...
Okładka książki Superman 8/1994 Brett Breeding, Tom Grummett, Dan Jurgens, Jerry Ordway
Ocena 7,3
Superman 8/1994 Brett Breeding, Tom...
Okładka książki Wonder Woman: Kości Brian Azzarello, Cliff Chiang, Goran Sudžuka
Ocena 7,2
Wonder Woman: ... Brian Azzarello, Cl...
Okładka książki Superman 6/1995 Brett Breeding, Dan Jurgens, Jerry Ordway
Ocena 7,2
Superman 6/1995 Brett Breeding, Dan...
Okładka książki Superman 8/1996 Jon Bogdanove, Jackson Guice, Louise Simonson, Roger Stern
Ocena 7,2
Superman 8/1996 Jon Bogdanove, Jack...
Okładka książki Superman 7/1996 Brett Breeding, Tom Grummett, Dan Jurgens, Karl Kesel
Ocena 7,2
Superman 7/1996 Brett Breeding, Tom...
Okładka książki Superman 11/1995 Jon Bogdanove, Brett Breeding, Dan Jurgens, Louise Simonson
Ocena 7,2
Superman 11/1995 Jon Bogdanove, Bret...
Okładka książki Superman 6/1996 Jon Bogdanove, Jackosn Guice, Louise Simonson, Roger Stern
Ocena 7,1
Superman 6/1996 Jon Bogdanove, Jack...
Okładka książki Superman 3/1996 Jon Bogdanove, Tom Grummett, Karl Kesel, Louise Simonson
Ocena 7,0
Superman 3/1996 Jon Bogdanove, Tom ...
Okładka książki Superman 2/1996 Brett Breeding, Tom Grummett, Dan Jurgens, Karl Kesel
Ocena 7,0
Superman 2/1996 Brett Breeding, Tom...
Okładka książki Superman 1/1996 Jon Bogdanove, Jackson Guice, Louise Simonson, Roger Stern
Ocena 7,0
Superman 1/1996 Jon Bogdanove, Jack...

Potężne walki Supermena trwaja, pamietam że bałem się tej okładki!!!

No i nie można zapominać, że za dzieciaka byłem wielkim fanem komiksów!
Batman, Supermen i inni wchodzili jak złoto.
Z tego co widzę sporo osób oprócz książek wrzuca oceny komiksów i poezji, więc ja też tak będę robił :)
To pozycja z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Potężne walki Supermena trwaja, pamietam że bałem się tej okładki!!!

No i nie można zapominać, że za dzieciaka byłem wielkim fanem komiksów!
Batman, Supermen i inni wchodzili jak złoto.

1910

Kontynuacja wydarzeń z poprzedniego numeru. Tajemniczy terrorysta Cerberus poczyna sobie coraz odważniej w Metropolis, a na dodatek powraca Eradicator, tym razem w humanoidalnej formie. Fabularnie mamy tutaj do czynienia z powtórką z rozrywki – plan Eradicatora i jego egzekucja przypomina wydarzenia z numer 10/91. Ciekawym nowym pomysłem jest jednak publiczne poparcie dla brutalnych działań Eradicatora – bardzo obiecujący wątek przypominający to co parę lat później było motorem napędowym historii „Przyjdź królestwo”, a także było poruszane w „Rządach Supermanów”. Podobała mi się też jednostronicowa scena z życia Kryptona - chciałbym więcej tego typu zabiegów, bo rozbudowują wiedzę o tym zniszczonym świecie. W tle ma miejsce też istotna zmiana dla Jimmy’ego Olsena (chociaż znając życie szybko ją odkręcą), a także rejs wycieczkowy państwa Kentów – zastanawiam się czy to, kto jest ich sąsiadem odegra jakąś istotną rolę czy będzie jedynie wątkiem komediowym. Rysunkowo jest nierówno – tak do momentu starcia Supermana z Eradicatorem jest całkiem nieźle – rysunki są w miarę szczegółowe, a postacie wyglądają naturalnie, ale później zaczynają się jakieś problemy z proporcjami – szczególnie paskudnie wygląda Superman opuszczając Fortecę Samotności pod koniec zeszytu. To co jeszcze mnie uderzyło jeżeli chodzi o warstwę graficzną to okładka – tutaj nie chodzi mi o umiejętności rysownicze twórcy, ale to co się na niej znajduje – wygląda to tak jakby Eradicator wyciskał pryszcze Supermanowi! Moim zdaniem nie zachęca to wcale do lektury. Numer nie powala na kolana, ale jednak widzę w tym komiksie szansę na początek ciekawej historii, jeżeli scenarzyści zamiast nawalanki skupią się na społecznym aspekcie działań Eradicatora.

Dodaj cytat z książki Superman 11/1993