Maskerade

Terry Pratchett Wydawnictwo: Corgi Books Cykl: Świat Dysku (tom 18) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
Corgi Books
maskerade
Świat Dysku (tom 18)
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski
maskerade

Po prostu dobra książka Pratchetta - nie tak udziwniona, jak niektóre późniejsze (choć oczywiście jest to normalność... pratchettowska, co z założenia stanowi połączenie słów równie podejrzanie, jak, nie przymierzając, tekturowy młotek z tej powieści). No i, przynajmniej dla mnie, taki kompresik na obolałą duszę...

Jak zwykle, pod płaszczykiem fantastyki mamy ostrą satyrę...

Nie dość, że wiedźmy to jeszcze nudna fabuła. Pozostali bohaterowie doskonale dopasowali się do tej powieści - są nijacy. Oryginalne, a wręcz absurdalne postacie często u Pratchetta odwracają uwagę od nieciekawej historii i wpływają na pozytywny odbiór danej książki przez czytelnika. Tutaj tego nie ma. Lepiej wybrać się do prawdziwej opery niż sięgać po "Maskaradę".

Uwielbiam

Moja druga ulubiona powieść z cyklu wiedźm po Wyprawie Czarownic! Bardzo dobrze się bawiłem, jest tutaj wiele zabawnych wątków. Oczywiście nie obyło się bez odwołań do współczesności, którą autor tak bardzo wyśmiewa.

Nie jestem fanem wiedźm w Świecie Dysku. W tej książce prezentują się gorzej niż w innych. Generalnie fabuła (u Pratchetta prawie zawsze mało istotna), jest właściwie jeszcze mniej ważna niż w innych jego dziełach. Humor przeciętny, tematyka teatru też nie wywołuje u mnie zainteresowania. Jak dotąd najmniej podobała mi się ze wszystkich książek ze Świata Dysku. Nie jest...

Czy jest potrzeba recenzowania książek z uniwersum "Świata Dysku"? Nie sądzę :D
Pratchett jaki jest każdy widzi. Kolejna świetna pozycja.
Nie pierwszy raz czytam i zapewne nie ostatni. To o czymś świadczy.
Polecam.

Babcia i Niania przybywają do Ankh-Morpork w poszukiwaniu odpowiedniej następczyni dla Margrat Garlick, która została królową. Tymczasem zostają wplątane w sprawę tajemniczego upiora, który grasuje w budynku opery.

Genialna i zabawna, jak zwykle u Pratchetta.

Jestem wielkim fanem Upiora. Filmu, książki, opery, MUZYKI w każdym niemal wykonaniu. Być może to sprawiło że historia choć śmieszna nie wciągnęła mnie głębiej fabularnie.
Owszem miała swoje momenty, szczególnie parodiujące show-business, no ale sama historia upiora nie przekonała mnie do siebie

To było genialne!!!
Po prostu świetne!!!
Poczucie humoru Autora jest rewelacyjne, a moje pierwsze spotkanie ze Światem Dysku okazało się nadspodziewanie udane!
Tak szczerze, to chichram się nadal pisząc te słowa, mając w pamięci dwustustronnicowe wariacje Terrego Pratchetta na temat "Upiora w operze", jego celne uwagi na otaczającą nas rzeczywistość i szoł biznes.
Czy...

Podseria o Wiedźmach z Lancre pozostaje moją niekwestionowanie ulubioną spośród całego cyklu świat Dysku; bardzo dawno nie bawiłam się tak dobrze podczas czytania książki jak przy "Maskaradzie". :D

4 798
    1 735