Paddington Takes the Test

Okładka książki Paddington Takes the Test Michael Bond
Okładka książki Paddington Takes the Test
Michael Bond Wydawnictwo: William Collins Sons & Co Ltd Cykl: Miś zwany Paddington (tom 11) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Miś zwany Paddington (tom 11)
William Collins Sons & Co Ltd
1999-01-01
1999-01-01

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Muszę przyznać że znałam film ale książek nie.
Myślę, że byłam przekonana że to historię tylko dla dzieci, ale książkę czytało mi się szybko i przyjemnie choć przyznaje że długo się do niej zbierałam.
Książka ma bardzo lekki język przez co czytanie jej jest szybkie bo jak już się wciągniemy to jesteśmy ciekawi co ten Miś znowu zrobił.
Kolejna odsłona przygód " Paddington Zdaje egzamin" to przygody iście ciekawego misia, który ma niebywałe szczęście że wychodzi z tych tarapatów w całości
Jesteście ciekawi co też zrobił i jaki egzamin udało się Paddingtonowi zdać i czy w końcu udało mu się sprawdzić do czego służy hamak lub jak w jakiej wycieczce brał udział i co tam udało mu się na rozrabiać
Pozytywne przygody misia bardzo poprawiły mi humor
Czy jest taki egzamin którego miś Paddington by nie zdał ?

Muszę przyznać że znałam film ale książek nie.
Kolejna odsłona przygód " Paddington...

Jeden ze zbiorów opowiadań o misiu Paddingtonie jest zatytułowany „Paddington zdaje egzamin”. Jaki egzamin? To niedźwiedzie zdają egzaminy? Właściwie nie, jednak Paddington – jak to on – wplącze się w niezłą kabałę i – w swoim stylu – podejdzie do egzaminu na prawo jazdy.

Jak do tego doszło przekonamy się już w pierwszym opowiadaniu „Paddington za kółkiem”. Kolejne zatytułowane zostało „Kłopoty”, a ja uśmiechnęłam się i myślę sobie, że ten niedźwiedź „kłopoty” ma na drugie imię. Tym razem wpadnie w nie za sprawą sąsiada, pana Curry. Jak już się z nimi upora, jego przyjaciel pan Gruber zabierze misia na wycieczkę, której przebieg będziemy mogli śledzić w tekście „Paddington w wiejskim pałacu”. W czwartym opowiadaniu chętny do pomocy Paddington podejmie się drobnych zleceń, co skończy się – ale tylko pozornie – katastrofą. Natomiast kolejne przygody Paddingtona wydają się – w końcu – optymistyczne, bo zgodnie z tytułem „Paddington dostaje podwyżkę”. Można mu pozazdrościć. W rozdziale szóstym dowiemy się „Jak pan Curry się sparzył”. Będzie gorąco i nie będzie to miłe doznanie dla sąsiada państwa Brown. W ostatnim opowiadaniu odpoczniemy sobie oglądając z niedźwiedziem i jego przyjaciółmi pantomimę. Czy Paddingtonowi się spodoba?

Ach ten Paddington. Ile zamieszania on narobi. Ile radości dzieci z tego mają. Co prawda niegrzecznie śmiać się, kiedy ktoś zaplącze się w hamak, albo zniszczy skrzynię biegów, ale... Wicie jak jest. Ale całkiem przymnie wziąć udział w przedstawieniu magika (i przy okazji poznać kilka jego sztuczek),albo zjeść pyszne danie w wiejskim pałacyku (nawet kiedy pogubimy kalosze). A bohatersko rzucić się na pomoc sąsiadowi, to już powód do dumy. To i wiele innych przygód przeżyjemy razem z Paddingtonem.

Troszkę opowiadań o niedźwiedziu z Mrocznego Zakątka Peru razem z dziećmi przeczytałam. Sprawiają wrażenie nieco retro, ale dalej mają swój urok. Paddingotn to uroczy bohater, który urzeka swoją śmiałością, ciekawością świata, dobrocią i odwagą. Czytanie jego przygód to ogromna przyjemność.

Czy mamy tu dumnych posiadaczy prawa jazdy?

Jeśli tak to koniecznie dajcie znać w komentarzu za którym razem zadaliście i czy podczas egzaminu mieliście jakieś ciekawe sytuację. Na przykład takie jak bohater naszej dzisiejszej książki:
Paddington zdaje egzamin- Michael Bond, ilustracje Peggy Fortnum, wydawca znak

Ta książka to całkiem solidny egzemplarz, tak jak reszta książek z tej serii, w której opowieści o przygodach Paddingtona znajdziecie co nie miara. Książka w pięknym różowym kolorze i mocnej twardej oprawie mieści ponad 150 stron. Twarda oprawa nadaje wytrzymałości książce, a miękkie lekkości.

Tak jak poprzednie części i ta przypadła nam do gustu. Oczywiście historię o tym znanym misiu są bardzo u mnie lubiane przez dzieci, tak dla mnie największym plusem jest podział książki na rozdziały, gdzie każdy rozdział stanowi oddzielna historię. Jest to świetna opcja kiedy dużo czytacie z dziećmi zwłaszcza wieczorami i czasem trudni przerwać historię w połowie.
Same przygody misia utrzymane w tej samej stylistyce jak w innych częściach. Graficznie nie ma tu dużo do oglądania, więc raczej polecam dzieciom dla których obrazki już nie stanowią mocno nieodłącznego elementu lektury. Pojawiają się tu tylko szkice, w dodatku w niewielkiej ilości. Każda historia jest bardzo ciekawa i jak zawsze pełna humoru i zabawnych wpadek Paddingtona.

U nas tym razem ulubiona okazała się nie tylko tytułowa opowieść, choć mnóstwo w niej zabawnych wydarzeń( przynajmniej z punktu widzenia dorosłego),ale także historia o podwyżce. Bo oprócz niebywale wysokich cen na poczcie za telegram, Paddington miał jeszcze jedno zmartwienie. Wybór prezentu na zbliżające się urodziny pana Brawna. Jednak co mógł mu kupić, kiedy w kieszeniach prawie nie było ani grosza. W jaki sposób miś rozwiąże ten problem?

Zapraszam do czytania 🥰

Czy mamy tu dumnych posiadaczy prawa jazdy?

Paddington zdaje egzamin- Michael Bond, ilustracje Peggy Fortnum, wydawca znak

Ta książka to całkiem solidny egzemplarz, tak jak reszta...

➡️Paddington – zdaje egzamin
Opowieść, w której Paddington udowadnia, że nie ma takiego egzaminu, którego nie można zdać. Serdecznie zachęcam do kupna całej serii przygód misia, szczególnie dzieci w wieku 4+.

Paddington, to niezwykły MIŚ🐻 .Przyjaciel dzieci na całym świecie 🌍🤎 Jest wielbicielem marmolady, kocha przygody oraz dobre maniery. Jego przygody to klasyka brytyjskiej literatury dziecięcej. Seria została przetłumaczona na ponad 30 języków, która już od przeszło 60 lat przyspiesza bicie serc maluchów i pokazuje, że gafy zdarzają się nawet najlepszym. ...

"Paddington zdaje egzamin" to jeden z sześciu nowych tomów zbierających opowiadania skupione wokół niedźwiedzia o złotym sercu pochodzącego z Mrocznego Zakątka Peru, a na stałe mieszkającego w Londynie wraz rodziną Brownów.

Znajdziemy w nim siedem historii, które jak zwykle dostarczą nam nie lada rozrywki. Tym razem przeczytamy historię egzaminu na prawo jazdy, do którego przez pomyłkę przystąpi Paddington, w dodatku nie tylko w towarzystwie egzaminatora, ale i jego zwierzchnika. Następnie będziemy obserwować zmagania pana Curry'ego ze starym hamakiem oraz wybierzemy się na wycieczkę do wiejskiego pałacu, w którym nocowała sama królowa. Spróbujemy podjąć się pracy przy drobnych zleceniach i zobaczymy jak sprawnie Paddington poradzi sobie z przygotowaniem koszuli sąsiada do konkursu przebierańców. Pomyślimy o prezencie urodzinowym dla pana Browna i odkryjemy, że rodzina kupiła mu w tajemnicy saunę. Saunę, którą ochoczo zapragnie przetestować niesforny sąsiad. Wreszcie wybierzemy się całą rodziną do teatru na pantomimę, gdzie przez przypadek Paddington zostanie gwiazdą wieczoru.

Każdym tom przygód Paddingtona to dla mnie odskocznia i przyjemność. Czuję, że to ogromne szczęście, że poznałam tego bohatera literackiego i miałam przyjemność spędzić w jego świecie wiele wieczorów. Nie dziwi Was fakt, że i tym razem polecę Waszej uwadze tę książkę. I w zasadzie każdą następną też mogę w ciemno. Bo Paddington to klasa sama w sobie ❤️

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Tom 11 cyklu, "Paddington zdaje egzamin". Zaczyna się z przytupem - nasz miś zdaje egazmin na prawo jazdy 😆 Później ma kłopoty z hamakiem, wybiera sią z Panem Gruberem na kolejną wycieczkę (tym razem do wiejskiego pałacu),a następnie angażuje się w "tydzień drobnych zleceń" (co owocuje katastrofą z udziełem Panna Curry'ego, jakżeby inaczej). Próbuje zostać modelem w pracowni malarskiej, dowiaduje się czym jest sauna, a na koniec poznaje uroki pantomimy. Dużo się dzieje, polecamy 😁

Jako dziecko czytałam już przygody Paddingtona i był to mój ulubiony miś. Nie, nie Kubuś Puchatek ale Paddington właśnie. Z przyjemnością i ciekawością przeczytałam więc jego kolejne historie, odkładając na bok aktualnie czytane pozycje. Książka zawiera siedem opowiadań/rozdziałów o przygodach i zdarzeniach z życia rodziny Brown i ich członka Paddingtona. Buzia mi się sama uśmiechała bo wróciłam do beztroskiego dzieciństwa i znowu spotkałam się z niesfornym i ciekawskim misiem. Paddington to taka mała ja. Wszędzie musi wsadzić swój mały, czarny nosek i sprawdzić wszystko na swoim futerku. Oczywiście ja małego, czarnego noska nie miałam ale też wszędzie musiałam wejść, wszystko dotknąć, na własne oczy zobaczyć i sprawdzić.

Książka zawiera rysunki, najczęściej głównego bohatera. W żaden sposób nie odrywają one czytelnika od lektury. Delikatnie podpowiadają wyobraźni jak w danej chwili miś wygląda, co robi albo jak się czuje. Dzięki temu w głowie rodzi się film i czujemy się jak w kinie. Zabawne historie misia są jak z życia wzięte większości dzieci. A przy tym zawsze dobrze się kończą. Miś może liczyć na swoją przybraną rodzinę Brown a sam pamięta o ważnych datach swoich opiekunów jak urodziny pana Browna.
Żeby nie było za kolorowo, sąsiadem państwa Brown jest pan Curry. A Paddington plus pan Curry równa się kłopoty.

Miś Paddington jest misiem edukującym. Daje dobre przykłady, uczy się na błędach i jest dobrym misiem. Nie zachowuje się stereotypowo więc nie wiadomo czego można się po nim spodziewać. Przez to książkę czyta się jeszcze fajniej i z większym zainteresowaniem.
Każdy rozdział nawiązuje do poprzedniego i ma się wrażenie, że jedno opowiadanie to jeden dzień z życia misia. Lekturę czyta się płynnie a jęyk jest przystępny nawet dla małego czytelnika.

Zdecydowanie polecam przygody Paddingtona nie tylko dzieciom ale również dorosłym czytelnikom. Nie ma tu zawiści, romansów, morderstw. Jest miłość, uczynność, ciekawość świata i ludzi oraz nauka przez własne doświadczenia. Myślę, że każdy chętnie wróci do lat z dzieciństwa by na nowo poznać niedźwiadka i jego pomysły. Czytelnik nie znudzi się lekturą i przy niej nie uśnie.
A ja już szukam okazji, żeby powiększyć swój księgozbiór o kolejne niespodziewane historie Paddingtona.

Cena: 25,90zł według mnie ciut za wysoka choć książeczka wydana jest w twardej oprawie. Ale rysunki nie są kolorowe.
Moja ocena: 8/10

• Dla dzieci