Ross Poldark

Winston Graham Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Dziedzictwo rodu Poldarków (tom 1) literatura piękna
Data 1. wydania:
2008-01-01
Tomasz Wyżyński
Czarna Owca
Ross Poldark
Dziedzictwo rodu Poldarków (tom 1)
literatura piękna
Tomasz Wyżyński

Wciągająca historia zwyczajnego - niezwyczajnego życia. Niby nic się nie dzieje...niby życie płynie, a czytelnik zatapia się w historię rodu Poldarków. Kolejna część czeka.

Bardzo udana seria. Ross Poldark wraca okaleczony z wojny w Ameryce do rodzinnej Kornwalii i dowiaduje się, że jego narzeczona właśnie przyjęła oświadczyny innego mężczyzny. Zmuszony jest układać sobie życie na nowo.
W powieści serwuje nam autor kalejdoskop wielobarwnych bohaterów, choćby służący kapitana Poldarka -Jud Paynter, Prudie czy ciotka Agatha.
Lektura niezwykle...

Ogulnie książka na początku bardzo mnie wciągnęła cała historia charakter bohaterów sytuacje język jakim została napisana sprawiały ze czytało ją sie po prostu przyjemnie lecz w książce znalazlam tez momenty które niestety mnie znudziły lecz nawet te momenty miały wpływ na fabułę książki dzieki czemu mialy one sens jest to książka której zakonczenie zacheca do dalszego...

Bardzo ciekawa saga rodzinna. Tłem historycznym jest XVIII- wieczna Kornwalia. Kapitan Ross Poldark to ciekawa osobowość. Główny bohater wraca z wojny do ojczyzny. Na miejscu czeka go jednak wiele rozczarowań.

Całą serię bardzo polecam.

Jest to książka, którą zaczęłam czytać za namową mojej mamy i wcale nie żałuję, że jej posłuchałam.
Świetnie napisana historia, o kapitanie Poldarku, który mimo ciężkiego charakteru i dość bujnej przeszłości,postanawia wrócić w rodzinne strony i zacząć wszystko od nowa.
Mam nadzieję, że następne tomy opisujące jego życie w Kornwalii okażą się równie fantastyczne jak ten.

Na półkach: , , , , , ,

Jestem pod wrażeniem!!!

Długo zastanawiałam się za "zabranie się" za ten cykl, ponieważ okładka sugerowała mi, że będzie to tanie romansidło...
Nie jest to arcydzieło - brakuje mi opisów strojów, wnętrz - nie czuję, że akcja toczy się w II poł. XVIII wieku w Anglii - ale książkę dobrze się czyta :)
Biorę się za tom następny :))

POLECAM!!!

Szybka, przyjemna lektura.

Są książki, które mają w sobie to coś - i to jest właśnie ta książka :) W niektórych opiniach pojawiają się twierdzenia, że powieść nie wnika głęboko w przeżycia bohaterów, z czym nie mogę się zgodzić. Mamy tutaj ogromny zawód miłosny, który staje się siłą napędową do wielkich zmian w życiu tytułowego Rossa Poldarka. Mimo cierpienia, poczucia zdrady i odrzucenia, nie...

Nie rzuciła na kolanach, ale na tyle dobrze się czytało, że sięgnę po następną.

Dyskusje

1 272